Hamas: İsrail'in mahkumları kurtarması Gazze'deki stratejik başarısızlığını değiştirmeyecek

Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, “Nazi işgal ordusu, 8 ayı aşkın süredir devam eden saldırıların ardından Gazze'de bazı tutukluları kurtardığını duyurdu.” İfadesi kullanıldı.

Açıklamada, İsrail ordusunun bu dönemde tüm askeri, güvenlik ve teknolojik imkanlarını kullandığı ifade edilerek, şöyle devam edildi: “Katliam, soykırım, abluka ve zorla aç bırakma dahil tüm (savaş) suçlarını işlemiş olması onun başarısız stratejisini değiştirmeyecektir.” Gazze'de.” ifadelerine yer verildi.

Halen İsrailli tutukluların bulunduğunu vurgulayan Hamas, “Direnişimiz, Cibaliya mülteci kampındaki son kahramanca operasyonda olduğu gibi, tutuklu sayısını artırma kabiliyetine sahiptir.” Açıklamalarıyla İsrail'e meydan okudu.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin orta kesiminde birçok yere saldırılar düzenlediğini ve iki farklı bölgede toplam 4 İsrailli esirin sağ olarak kurtarıldığını duyurdu.

Kurtarılan mahkumların Tel Aviv yakınlarındaki Şeba Tel-Hashomer hastanesine kaldırıldığı ve sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedildi. İsrailli mahkumların kurtarılması sırasında çıkan çatışmalarda 1 İsrailli polis memurunun öldüğü doğrulandı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin orta kesiminde birçok yere düzenlediği saldırılarda 210 Filistinlinin öldüğü, en az 400 Filistinlinin de yaralandığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir