Gençler kendi mürekkep testlerini hazırladı – KÜLTÜR SANAT

Çankaya Belediyesi Turan Erol Sanat Atölyesi sanatseverlere yönelik atölye çalışmalarına devam ediyor. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleştirilen Rorschach Testi atölyesine gençler yoğun ilgi gösterdi.

Çankaya Belediyesi, Turan Erol Sanat Atölyesi öğrencilerini lise ve üniversiteye ücretsiz hazırlamanın yanı sıra birçok farklı alanda eğitim veren atölyeler de düzenliyor. Her ay gerçekleşen sanat atölyeleri, eğitim programına dahil olmayan sanatseverlerin de katılımına olanak sağlıyor. Atölyede kursiyerlerin akademisyen ve sanatçıların rehberliğinde kendilerini geliştirmelerine olanak sağlanıyor.

KENDİ MÜREKKEP TESTLERİNİ HAZIRLADILARSeramik sanatçısı Lütfullah Genç, Çağdaş Sanatlar Merkezi Doğan Taşdelen Turan Erol Sanat Atölyesi'nde düzenlenen atölye çalışması kapsamında Rorschach testini gerçekleştirdi. Psikoloji alanında yaygın olarak kullanılan ve mürekkep testi olarak da bilinen Rorschach testini temel alan atölyede katılımcılar, temizlik malzemesi olarak kullanılan sarı bir bez üzerine sulu boya çalışmaları yaptı. Sanatçı Genç'in rehberliğinde sorulan soruların dürtüsel duygularını çeşitli renk ve şekillerle yansıtan gençler, sonunda ortaya çıkan kendi mürekkep testleri ile yaşam dinamiklerini, kişilik özelliklerini ve duygusal işleyişini inceleme fırsatı buldu. Çalışmanın.
ATÖLYELER RENKLİ ÇALIŞMALARLA DEVAM EDİYOR
Yaklaşan atölye programı kapsamında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden akademisyenler, Dr. Öğr. Üyesi Engin Esen ve Doç. Dr. Havva Altun Demircan'ın ardından eseri sanatçı Berkay Kahvecioğlu yönetecek.Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir