Gaziemir'de festival zamanı – KÜLTÜR SANAT

Gaziemir Belediyesi tarafından 20-23 Nisan tarihleri ​​arasında düzenlenen 26. Gaziemir Ulusal Çocuk Şenliği, halk oyunları gösterileri, müzikaller, gösteriler ve konserlere ev sahipliği yapacak. Festival sonunda Yeni Türkü sahne alacak.

Gaziemir Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen 26. Gaziemir Ulusal Çocuk Şenliği başlıyor. 20-23 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek festival kapsamında her gün mahallenin farklı bir bölgesinde çocuklara yönelik etkinlikler düzenlenecek. Çocuklar, festival boyunca sahnelenecek müzikallerde en sevdikleri çizgi film kahramanlarına eşlik edecek. Çocuklar Kukuli, Pijamaskeliler, Aslan, Kral Şakir Kapadokya Macerası, Şubadap Çocuk Şarkısı Konseri ve Volkan Çuha Eğlenceli Sihirbaz Gösterisi gibi müzikli gösterilerin keyfini çıkaracak. Gaziemir Belediyesi Halk Dansları Grubu'nun küçük ve yıldız grupları da danslarıyla festivale renk katacak.

Yeni Halk Şarkıları Konseri
Kutlama kapsamında 23 Nisan Salı günü bir geçit töreni düzenlenecek. Abdullah Arda Meydanı'nda saat 20.00'de başlayacak kortejde katılımcılar, Abdülhamit Yavuz Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerinden Festival alanına ulaşacak. Büyük Atatürk posteri ve Türk bayrağının taşınacağı kortejde, bando eşliğinde ilahiler söylenecek. Yürüyüşün ardından 23 Nisan kutlamaları Festival Alanı'nda gerçekleştirilecek Yeni Şarkı konseriyle devam edecek. Yeni Türkü saat 21.00'de sahne alacak.

Başkan Işık’tan davet
Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağanı olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı 23 Nisan'da konserler, müzikaller ve çeşitli çocuk gösterilerinin yer aldığı 26. Gaziemir Ulusal Çocuk Şenliği ile kutlayacaklarını belirten Başkan Ünal Işık, şöyle konuştu: “Her gün 23 Nisan'da düzenleyeceğimiz etkinliklerde çocuklarımız bayramlarını eğlenerek kutlayacak, ay yıldızlı bayraklarımızla yürüyüp sokakları dönüştüreceğiz. Mahallemizi haşhaş tarlalarına taşıyacağız. Festival alanında düzenleyeceğimiz Yeni Türkü konseriyle bayram coşkusunu zirveye taşıyacağız. Başta çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızı bayram coşkumuzu paylaşmaya davet ediyorum” dedi. dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir