Filistinli öğrencilerin Harvard Üniversitesi yönetimiyle anlaşmaya varmalarına destek olun

Uzun süredir Harvard Üniversitesi'nin Gazze'ye saldıran İsrail ile ilişkilerini kesmesi yönünde tepkilerini dile getiren Filistinli öğrencilere destek veren öğrenciler, X sosyal platformunda yaptıkları açıklamada okul yönetimiyle anlaşmaya vardıklarını ve bu kararı aldıklarını açıkladılar. kampüste kurdukları Gazze dayanışma kampını boşaltın.

Açıklamada, “Harvard yönetimi uzaklaştırılan öğrencilerin geri dönüşünü onayladı ve İsrail'deki yatırımlarının geri çekilmesini görüşmeyi kabul etti” denildi.

Filistin Araştırmaları Merkezi'nin kurulması konusunu görüşmek üzere okul yönetimiyle bir toplantı yapılacağı da açıklandı.

20 öğrenci okuldan uzaklaştırıldı

Filistin'e destek veren öğrencilere göre, 3 haftalık Gazze dayanışma kampına destek veren en az 20 öğrenci Harvard yönetiminin kararıyla okuldan uzaklaştırılırken, 60'tan fazla öğrenci ise disiplin cezasına çarptırıldı.

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok üniversite yönetimi, mezuniyet törenleri yaklaşırken kampüslerindeki Filistin yanlısı protestoları sona erdirme çabalarını hızlandırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir