Çöplükte bulunan çocuğun teyzesi ve kuzenine hapis cezası

Bursa 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde gizlilik kararı nedeniyle basına kapalı olan duruşmada, tutuksuz sanık teyze Kamuran Pınar A.'nın 30 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. “Özgürlüğü elinden alma”, “taksirli davranışla kasten öldürmeye teşebbüs” ve “çocuğa işkence” (46) suçlarından davaya partinin avukatları yardım etti. Suça karışan diğer sanık Kamuran Pınar A'nın kızı EZA (17), duruşmaya gelmedi.

Mahkeme, Kamuran Pınar A'yı “işkence” suçundan 7 yıl, “çocuğa karşı cebir, tehdit veya aldatma yoluyla kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak” suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına, kızı EZA ise cezaya çarptırıldı. “Çocuğun hürriyetinden yoksun bırakılması” suçundan 15 yıla kadar hapis. 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Kamuran Pınar A, “taksirle kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan beraat etti.

Hastanede tedavi altına alındı

Bursa'daki dairesini Kamuran Pınar A'ya kiralayan Aydın S, kirasını ödemeyen kadın hakkında dava açtı. Mahkemenin evin tahliyesine karar vermesinin ardından adrese giden kolluk kuvvetleri, çilingir yardımıyla apartmanın kapısını açtı.

Evin kilidini değiştirerek mahkemenin tahliye kararına uymayan Kamuran Pınar A.'nın polis merkezine götürülürken ifadesi alınırken, çöplerle dolu evi temizlemesi talimatı verilen Nilüfer Belediyesi temizlik görevlilerine, Çocuğu Temmuz 2022'de kapısı kilitli bir odada atıklar arasında sağlıksız buldu. CMA Onu baygın halde buldu.

Çocuğun annesinin Kamuran Pınar A.'nın ablası Yasemin A. olduğu tespit edilirken, CMA savcılık kararıyla Antalya'da yaşayan anneye teslim edildi. Daha sonra CMA ve Kamuran Pınar A'nın kızı EZA, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri tarafından koruma altına alındı. CMA, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Tutuklanan Kamuran Pınar A, duruşması devam ederken adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sanık Kamuran Pınar A. ve kızı EZA hakkında ayrı davalar açılmış olup, birbiriyle fiili ve hukuki irtibatı bulunan bu iki dosyanın birleştirilmesine karar verilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir