Ceza almamaları mümkün değil.Süper Lig

İsyan ve kargaşa ortamında sona eren F.Bahçe-Trabzonspor derbisinin yankıları devam ediyor. Derbi sonrası adli süreç de gündemde. Son olarak Avukat Dr. Rezan Epözdemi ise F.Bahçeli oyunculara ceza verilmesi gerekip gerekmediği sorusuna değindi.

“'HUKUKİ SAVUNMA' NEDENİYLE CEZALANDIRILMAMAYI İSTİYORSUNUZ”

Epözdemir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşananlara ilişkin olarak, F.Bahçeli futbolcuların yaptığı ihlallerle ilgili olarak meşru müdafaa yani “hukuki savunma” yaptırımı uygulanmamasını rica ediyoruz, temel savunma budur. Meşru müdafaa kurumu, Türk Ceza Kanunu'nun 25. maddesinde cezai sorumluluğu ortadan kaldıran veya azaltan bir saik olarak düzenlenmiş olup, ceza hukukundan farklı olarak futbol disiplin talimatlarında meşru müdafaa kurumu düzenlenmemiştir.

“YAPTIMLAR AZALTILABİLİR”

Sadece Futbol Disiplin Talimatı'nın 12. maddesinde “haksız tahrik” yaptırımın indirim nedeni olarak düzenlenmiştir. Dolayısıyla, F.Bahçe oyuncularının yaptıkları ihlallere ilişkin olarak meşru müdafaa kapsamında kendilerini savunmaları ve cezalandırılmamaları hukuken ve pratik olarak mümkün değildir, ancak şartlar mevcutsa 12. madde kapsamında haksız tahrik nedeniyle yaptırımlarında indirim yapılabilir.
Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Mevsim “Dallas” sezonu! Görüntüler sansasyon yarattı, tepkiler çığ gibiydi.
Videosu 'Hakemler Toplantısı'nın videosu futbol gündemini salladı! Galatasaray-Antalyaspor karşılaşmasında Hugh Dallas ve Abdülkadir Bitigen…
Tecavüz suçundan cezaevindeydi!  Dünyaca ünlü eski futbolcu serbest bırakılmak için servet ödediTecavüz suçundan cezaevindeydi! Dünyaca ünlü eski futbolcu serbest bırakılmak için servet ödedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir