Cemil Meriç öğrencilerinden muhteşem performans – KÜLTÜR SANAT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Engelliler Haftası etkinliği kapsamında 10-16 Mayıs tarihleri ​​arasında Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'ndeki özel gereksinimli öğrenciler tiyatro gösterisi düzenledi. Her gün kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimler alan 17 öğrenci artık durumlarını ifade edebilecek düzeye ulaştı. Bu kapsamda oyuncu kadrosunun özel gereksinimli kişilerden oluştuğu “Elini Uzat” adlı tiyatro gösterisi gerçekleştirildi. Tiyatroda Büyükşehir Belediye Bakanı Tahir Büyükakın'ın eşi prof. Dr. Figen Büyükakın, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ufuk Koçak, Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Karagün, Başiskele Kent Konseyi Başkanı Ayşenur Kahraman Aytekin, Kağıtspor izci grubu, Kızılay İzmit ve Kartepe temsilcileri, Yeşilay İzmit ve Mürüvvet Evyap özel eğitim okulu temsilcileri katıldı.

ÖZEL BİREYLERDEN MÜKEMMEL PERFORMANS

Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitim gören özel gereksinimlilerden oluşan tiyatro grubunun öğrencileri, tiyatro eğitimcisi İbrahim Şahin'in hazırladığı “Uzat Elini” adlı tiyatro oyununda 8 ay boyunca özveriyle çalıştı. Öğrenciler aldıkları eğitim doğrultusunda Engelliler Haftası kapsamında SDKM sahnesinde unutulmaz bir tiyatro gösterisi sergilediler. Engelsiz bir yaşam için Merkez'de müzik, beden eğitimi, el sanatları, seramik, değerler eğitimi, akademik değerler, bahçıvanlık, bireysel eğitim, yemek pişirme atölyeleri ve bağımsız yaşam atölyeleri konularında eğitim alan öğrenciler Cemil Meriç, kendilerini ifade edebilecekleri bir seviyeye ulaştı. kendi duyguları. Duygularını dile getiren müzikal tiyatroda öğrenciler muhteşem performanslarıyla hayran kaldılar.

KURBANLIK VE DEFASYON

Sahne gösterisine katılan Figen Büyükakın, eğitimciliğin sorumluluk almaktan korkmadan, özveriyle yapılması gereken bir meslek olduğunu vurguladı. Figen Büyükakın, “Fedakarlıkla elimizi uzatmaya çalıştığımız sürece çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur. Eğer elimizi uzatmazsak başıma gelen sonuçlardan kendimizi kurtaramayız. Cemil Meriç Yaşam Merkezi bunun bir örneği, en iyi öğretmenlerimizle yolculuğumuza devam ediyoruz. Bugün özel bir kişinin annesi olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Bizler her türlü zorlukla mücadele etmek zorunda kalan anneleriz ama karşılığını ahirette alacağımızı düşünerek bu dünyada ödüllendirilen anneleriz. Özel insanların annelerini çocuğunuzdan vazgeçmemeye davet ediyorum, vazgeçmeyeceğiz. “Cemil Meriç Yaşam Merkezi'nde öğretmenlerimizin gösterdiği fedakarlıkla çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur” diyerek duygularını dile getirdi. Daha sonra hediyesini, özel öğrencilere özveriyle tiyatro eğitimi veren emekli devlet tiyatro sanatçısı İbrahim Şahin'e takdim etti.

ŞAHİN: BANA İNSANLIĞI ÖĞRETİYORLAR

8 ay boyunca özel öğrencilere özel eğitim veren Şahin, konuşmasında Cemil Meriç Yaşam Merkezi öğrencilerinin kendisine çok şey öğrettiğini söyledi. Şahin, “Onlardan öğreniyorum. Bana daha fazlasını öğretiyorlar, bana nasıl insan olunacağını öğretiyorlar. Bir an bile uzattığınız el sizi başka yerlere götürür. Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi çok farklı bir yer, ilk geldiğinizde sizi karşıladıklarında yüzünüze bakmıyorlarsa sakın yanlış anlaşılmasın. Öğretmenlerimiz öğrencilerimizle azami derecede ilgilenmektedir. Onun bu özveriyle işini yürütmesi de bana çok şey öğretiyor. Bu konuda yol gösteren, öncülük yapan büyükşehir belediye başkanımıza, çalışanlara, yöneticilere ve buradaki herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir