Çankaya Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı hafta boyu konser, sergi, etkinlik ve partilerle kutlayacak – KÜLTÜR SANAT

Çankaya'daki 23 Nisan kutlamalarının bu yılki odağı 1000 Çocuk Korosu Konseri olacak. Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu, konserini 23 Nisan'da Anıtkabir yakınındaki Anıtpark'ta verecek.

Doludizgin Grubu, 1000 Çocuk Korosu Konseri'nin ardından 23 Nisan'da Barış Manço'nun şarkılarıyla Çankayalılarla buluşacak. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları haftası, 27 Nisan'da İnönü Parkı'nda düzenlenecek Çocuk Şenliği ile taçlanacak.

Çankaya Belediyesi 23 Nisan'ı en güzel şekilde kutlamaya hazırlanıyor. İlçenin her köşesini bayraklarla süsleyecek olan Çankaya Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı hafta boyunca konser, sergi, etkinlik ve kutlamalarla kutlayacak. Bu yıl Çankaya'daki kutlamaların odağında 1000 çocuk korosunun konseri yer alacak. Çankaya Belediyesi'nin bu yıl 13'üncüsünü düzenleyeceği “1000 Çocuk Korosu 23 Nisan Konseri”, Anıtkabir yakınındaki Anıtpark'ta gerçekleşecek.

HOYTUR VE GRUBUN GÖSTERİLERİ HEYECAN VERİYORİlk olarak 20 Nisan Cumartesi günü saat 16.00'da Muammer Sun Müzik Atölyesi çocuk korosu, Gordion Yaylı Çalgılar Dörtlüsü eşliğinde Kuğulupark'ta Muammer Sun çocuk şarkılarını seslendirecek. Çankaya Belediyesi'ndeki 15 anaokulunda eğitim gören çocukların büyükelçiliklerin işbirliğiyle hazırladığı sergi ve atölye çalışması, 22-26 Nisan tarihleri ​​arasında Doğan Taşdelen Çağdaş Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Şef Mehmet Efe yönetimindeki ve Çankaya Filarmoni Orkestrası'nın eşlik ettiği 1000 Çocuk Korosu'nun 23 Nisan'daki konserinde 9 okuldan 12 öğretmen önderliğinde çocuklar marşlar, çocuk şarkıları ve aranjmanlı türküler söyleyecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel hazırlanan otobüs, gün boyu yürüyüşlerle Çankaya cadde ve sokaklarını dolaşacak. Hoy-Tur ve Gençlik Bandosu da başkentin sakinlerine Noel neşesi getirecek.
BARIŞ MANÇO A ÇANKAYA ŞARKILARI
Doludizgin Grubu, 1000 Çocuk Korosu Konseri'nin ardından 23 Nisan'da Barış Manço'nun şarkılarıyla Çankayalılarla buluşacak. Türkiye'nin en büyük sanatçılarından Barış Manço'nun sevenleri tarafından kurulan “Doludizgin”, 1000 Çocuk Korosu konserinin ardından saat 19.00'da Manço'nun şarkılarını başkent halkı için seslendirecek.
İSMET İNÖNÜ PARK'TA ÇOCUK FESTİVALİ
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları haftası, 27 Nisan'da İsmet İnönü Parkı'nda düzenlenecek Çocuk Şenliği ile taçlanacak. Saat 13.00'te başlayacak partide çocuklar tahta bacaklar, hokkabazlar, hayvan orkestrası ve balon gösterisi eşliğinde eğlenceli bir gün geçirebilecek.KUTLAMA TAKVİMİÇankaya Belediyesi'nin tüm Başkentlilere yönelik hazırladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının haftalık takvimi şöyle:20 NİSAN CUMARTESİGordion Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ve Çankaya Belediyesi Muammer Güneş Müzik Atölyesi Çocuk Korosu KonseriYer: Kuğulu Park Saat: 16.0022 NİSAN PAZARTESİÇankaya Belediyesi'ndeki anaokullarındaki çocuklara yönelik sergiYer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar MerkeziSaat: 13:00Çankaya Belediyesi'nden çocuklara yönelik atölye çalışmaları sergisiYer: Zülfü Livaneli Kültür Merkezi Saat: 16.0023 NİSAN SALI1000 çocuk korosunun 23 Nisan konseriYer: AnıtparkSaat: 16.00Doludizgin Manço projesi konseriYer: AnıtparkSaat: 19.0027 NİSAN CUMARTESİÇankaya Belediyesi Çocuk ŞenliğiYer: İsmet İnönü Birlik Mah Parkı 365 Alışveriş Merkezi Yanı Saat: 13.00 Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası.

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir