Buca'da Çevre Haftası renkli görüntülere sahne oldu – KÜLTÜR SANAT

Buca Belediyesi, 5-11 Haziran tarihleri ​​arasında Çevre Koruma Haftası kapsamında mahallede çeşitli etkinlikler düzenledi. “Her Güne Bir Atık” projesi kapsamında belediye ekipleri ilçedeki okulları ziyaret ederek çocukların getirdiği geri dönüştürülebilir atıkları topladı; Atık getiren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

GERİ DÖNÜŞÜM DEFASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Hasanağa Bahçesi'nde çevre şenliği düzenlendi. Festivalde Buca Belediyesi yarı zamanlı anaokulunda okuyan genç öğrencilerin geri dönüştürülebilir malzemelerle hazırladığı defile halktan büyük alkış aldı. Buca Çınar anaokulu öğrencilerinin jimnastik gösterileri ve atık malzemelerden yaptığı çizimler de festivale renk kattı. İlkokul öğrencileri Şerif Tikveşli ve Ahmet Kutsi Tecer'in halk oyunları gösterileri festival meydanına Anadolu esintisi getirdi. Alanda kurulan stantlarda çocukların geri dönüştürülebilir malzemelerden yaptığı ürünler sergilendi; Vatandaşlar çevre koruma ve atık yönetimi konusunda bilgilendirildi. Atık malzemeleri getirenlere bez çanta, tohum kalemi gibi hediyeler verildi.

ÇOCUK TİYATROSU SAHNELENDİ
Etkinlikler, 9 Haziran Pazar günü saat 11.00'de Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu'nda “Geri Dönüşüm Gerekli mi?” konulu konferans salonunda gerçekleştirilecek. adlı çocuk tiyatrosu gösterisiyle sona erdi.

“YEREL YÖNETİMLERE YAPACAK ÇOK İŞ VAR”
Sürdürülebilir bir çevre için yerel yönetimlere büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, şöyle konuştu: “Çevre konusunda farkındalık yaratmak, çocuklarımızda ve gençlerimizde bu konuda farkındalık oluşturmak için bilgilendirme çalışmaları yürütüyoruz. Çeşitli yerlere kurduğumuz kumbaralarla kullanılmış kıyafetleri topluyoruz. Kullanılmış yağları ve pilleri topluyoruz. Daha fazla atık malzemenin geri dönüşüme dahil edilmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir