“BEN. “İklim Festivali” gerçekleşti – KÜLTÜR SANAT

Merkezi Avusturya'da bulunan bir sivil toplum kuruluşu olan Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Peyzaj Mimarlığı Bölümü ve Kentsel Ekoloji Derneği (SURE) işbirliğiyle İzmir'in Kıyı Bölgelerinin İklim Değişikliğinden Etkilenebilirlik/ Etkilenebilirlik Analizi, Tapu ve Tapu Genel Müdürlüğü tarafından Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenen (İzmir Kentsel Kıyı Mahallelerinin İklim Değişikliği Etkilenebilirliği Değerlendirmesi) projesi kapsamında “İklim Festivali (1. İklim)” düzenlendi. değiştirmek)”.

Festival, iklim değişikliğinin etkileri konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenleniyor; Türkiye, Romanya, Almanya ve Polonya'dan öğrenci ve akademisyenlerin katılımıyla Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi bahçesinde gerçekleştirildi.

AB Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çiğdem Coşkun Hepcan koordinatörlüğünde gerçekleşen festivalde, Doktor – Hasta, “İklim değişikliğine uyum bulmacası” gibi eğlenceli oyunlar ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri yer alıyor. İklim değişikliğinin ekosistemler üzerindeki etkilerini, sağlık ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerini konu alan “Çarkıfelek” oynandı. Festivale öğretmen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Peyzaj Mimarlığı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerif Hepcan, “Bu nedenle etkinliğin hedef kitlesi olarak iklim değişikliğinden en çok etkilenen gruplardan gençleri seçtik.”

Peyzaj Mimarlığı Bölümü doktora öğrencisi Ahsen Tuğçe Yüksel şunları söyledi: “İzmir'in kıyı ilçelerinin iklim değişikliğinden nasıl etkileneceğini tespit etmeyi ve tehlikelere etkisini aktarmayı hedeflediğimiz projemizi festivalde duyurmak istedik. İklim değişikliğinin yol açtığı tehlikeleri ve büyüleyici olaylarla bu tehlikelere karşı neler yapabileceğimizi.”

Peyzaj mimarlığı öğrencisi Melek Demir ise şunları söyledi: “Burada ilginç oyunlarla iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak istiyoruz. “Eğlenirken öğrenmeyi hedeflediğimiz oyunlarımızda başarılı olan katılımcılarımıza çeşitli ödüller veriyor ve onlara hediyeler veriyoruz” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir