Bayramlık otobüs biletlerinin geçerlilik süresi dolmaya başladı

TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı olarak da görev yapan Yıldırım, Kurban Bayramı öncesi sektör olarak yapılan hazırlıklar hakkında bilgi verdi.

Bu yıl okulların kapanmasıyla Kurban Bayramı tatilinin başlayacağına işaret eden Yıldırım, bu dönemde ülke genelinde seyahatlerin yoğunlaşacağını söyledi.

Yıldırım, seyahatlerdeki artışın otobüs seferlerini de etkileyeceğini vurgulayarak, şöyle konuştu: “14 Haziran'da eğitim dönemi sona erecek, 16 Haziran'da da Kurban Bayramı başlayacak. 12 Haziran'dan itibaren otobüs seferlerinde yoğunluk artacak. Bayram tatili için otobüs biletleri artık tükenmeye başladı. Bayram tatili sırasında otobüs biletlerini hemen satın alabilirsiniz. “Biletlerin önceden alınması önemlidir. Ayrıca dönüş bileti satın almanızı da öneririz. Bayramdan sonra trafik daha da artacak. Yaklaşık 7 milyon yolcunun seyahat edeceğini tahmin ediyoruz. otobüs.” dedi.

Yıldırım, 12-25 Haziran tarihleri ​​arasında ek otobüs seferleri eklemeyi planladığını söyledi. “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın getirdiği düzenlemeyle turist belgeli araçlar da yolcu taşımacılığında kullanılabilecek. Bundan sonraki seferlerin düzenlenmesi için de Bakanlık'tan yetki bekliyoruz.” dedi.

“Belirlenen fiyat sınırının üzerinde bilet satışı yapılamaz.”

Otobüs bilet fiyatlarının 4 ay süreyle belirlendiğini belirten Yıldırım, şöyle konuştu: “Bilet fiyatlarında şu anda bir miktar indirim var. Yoğunluğun artmasıyla birlikte firmalar maksimum fiyattan bilet satışı yapabiliyor ancak fiyatın üzerinde satamıyorlar. Belirli limit fiyat.” dedi.

Bayram boyunca şehirlerarası yollarda trafik sıkışıklığı yaşanacağına işaret eden Yıldırım, yola çıkacak sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yıldırım, özellikle otobüs şoförlerinin direksiyon başındayken telefon kullanmaması gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:


“Araç kullanacak sürücülerin yorgun, uykusuz ve bakımı bakımsız araçlarda yolculuk yapmaması gerekiyor. Seyahat edecek vatandaşların da emniyet kemeri takmaya dikkat etmesi gerekiyor. Kazalarda yaralanma ve ölümün ana nedeni emniyet kemeri takmamaktır. güvenlik. Koltuk Kemer zaten zorunluluktur, yolcularımızı bu konuda duyarlı olmaya önemle rica ediyoruz.” Öneririm.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir