Bayraklı'da 19 Mayıs heyecanı yaşandı! – SANAT VE KÜLTÜR

Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler sonunda yaşları 7-70 arasında değişen yüzlerce Bayraklı, ellerinde meşaleler, dev Türk ve Atatürk bayrakları taşıyarak, bando eşliğinde ilahiler söyleyerek kortej yürüyüşü yaptı. Hafta içi düzenlenen spor müsabakalarında gençler dostane bir şekilde yarıştı. Ayrıca “Atatürk, Cumhuriyet ve Gençlik” konulu konferans düzenlendi.

BİNLERCE GENÇ KATILDI
Bayraklı Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutladı. Binlerce gencin katıldığı spor müsabakaları kıyasıya rekabete sahne olurken, basketbol, ​​futbol, ​​badminton, voleybol, tekvando, parkur, akrobasi ve break dans da halka eğlenceli dakikalar yaşattı. Turnuvalarda dereceye girenler ödüllendirildi.

PANEL ATATÜRK, CUMHURİYET VE GENÇLİK
Kutlama programı kapsamında “Atatürk, Cumhuriyet ve Gençlik” konulu panel düzenlendi. Profesör. Dr. Kemal Arı'nın moderatörlüğünde lisansüstü öğrencileri Alis Altan, Ceren Taşçı ve Cihan Çatal'ın konuştuğu etkinlikte, Atatürk'ün gençlere ilişkin cumhuriyetçi düşünceleri, fikirleri ve değerleri tartışıldı.

BAYRAKLI MEŞALELER
Panelin ardından Manavkuyu'daki Değirmen Kahvesi'nden başlayıp Mansuroğlu Asırlık Matematik ve Zeka Oyun Alanı'nda meşaleler, marşlar ve dev Türk ve Atatürk bayrakları eşliğinde sona eren “İstiklal Kavgası” gerçekleştirildi. Etkinliğe Bayraklı Belediyesi Başkan Yardımcısı İpek Kul, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, ilçe yönetimi, gençlik ve kadın kolları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Bayraklı Belediyesi sporcuları ve yüzlerce Bayraklı katıldı. 7 ila 70 yaş arası. Mahalle sakinleri de evlerinin ve araçlarının balkonlarından Türk bayrakları ve alkışlarla yürüyüşe destek verdi. Yürüyüşün ardından parkta devam eden etkinlikte Bayraklı Belediyesi halk oyunları ekibi gösteri yaptı. Gençler gece boyunca DJ performansıyla doyasıya eğlendi.

BU COŞKUYU YETİŞTİRECEĞİZ
Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, şunları söyledi: “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlerimize armağanı, geleceğimizin teminatı, ilk adımların atıldığı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda Atatürk'ü Anmanın 105'inci yıl dönümünü kutladık. Bayraklı'da hafta boyu süren olaylarla bağımsızlık ve milli mücadelenin önemi ortaya çıktı. Bu anlamlı günde Bayraklı'da “İstiklal Yürüyüşü”yle bir avuç olduk. Önümüzdeki yıllarda milli bayram coşkumuzu daha da artıracağız. “En güzel bayramları Bayraklı'da kutlayacağız” dedi.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir