Bayraklı Kadınların Yıl Sonu Sergisinde Filistin Vurgusu – KÜLTÜR SANAT

Ziyaretçiler değerli mücevherleri, tabloları, ahşap ürünleri, kıyafetleri ve ev aksesuarlarını beğendiler. Yaklaşık bin Bayraklı kadının ilgisini çeken sergide kursiyerlerin tasarladığı kıyafetler de defileyle tanıtıldı. Filistin'deki katliama “dur” demek için kadınlar, Filistin bayrağının renklerini temsil eden ve simge haline gelen “karpuz” figürüyle yaptıkları çantalarla dramaya dikkat çekti. Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, tüm kadınlara emeklerinden dolayı teşekkür ederek, “Kadınlarımızın üreterek sosyal hayata ve ekonomiye katılımını daha da artırmak için bu tür etkinlikleri geliştireceğiz ve imkanlarımız dahilinde desteklerimizi sürdüreceğiz.”

KURSİYERLER KÜSYE ÇIKARAK TASARIMLADIKLARI ÜRÜNLERİ SUNDU
Bayraklı Belediyesi'ne bağlı 12 ilçe merkezi ve 3 kültür merkezinde Bayraklı Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle düzenlenen kurslara katılan Bayraklı kadın üreticiler, eğitim döneminde takı tasarımından ev aksesuarlarına, tasarımlardan ev aksesuarlarına kadar yapılan farklı ürünleri tanıttı. Yılsonu sergisinde kıyafetlerden tablolara, sofra takımlarından çeyiz objelerine kadar birçok ürün yer alıyor. Bu kapsamda 1.700 Bayraklı kadının el yapımı ürünleri 22 şubede vatandaşların beğenisine sunuldu. Bayraklı Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü'nün Mustafa Kemal Atatürk Salonu'nda açtığı sergide kursiyerler podyuma çıkarak tasarladıkları kıyafetleri defile halinde sergiledi. Etkinlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Trio ekibinin müzikli kutlaması keyifli anlar yaşatırken, Caminito Art Tango grubunun performansı da renkli görüntülere sahne oldu. Kursiyerler etkinlikte yaptıkları konuşmada Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal'a halka yönelik eğitim ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Sergiye Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal'ın yanı sıra eşi Gökçe Pişkin Önal, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı eşi Cemil Tugay Öznur Tugay, meclis üyeleri ve stajyerler ile bine yakın Bayraklı kadın katıldı.

KADINLARIN FİLİSTİN HALKINA DESTEĞİ
Yürüyüşün sonunda kadınlar, Filistin'deki katliama dikkat çekmek amacıyla bir farkındalık kampanyası oluşturdu. Filistin'le dayanışmanın sembolü olan ve Filistin bayrağının bölgede yasaklanmasıyla simge haline gelen karpuz figürlü çantalar yapan kadınlar, yas temalı siyah elbiseyle podyumda sergiledi. Farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan bu mesaja salonda bulunan izleyiciler alkışlarla destek verdi.

EĞİTİME DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özlem İnal, “Eğitim mottosuyla çıktığımız yolda, her zaman, her yerde, kendini geliştirmek ve üretmek isteyen kadınlarımıza ve gençlerimize eğitim desteği vermeye devam edeceğiz.”

HER ZAMAN KADIN ÜRETİCİLERİMİZİN HİZMETİNDE OLACAĞIZ
Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, şunları söyledi: “El yapımı ve göz alıcı ürünlerin sergilendiği yılsonu etkinliğinde birbirinden güzel eserler ortaya koyan tüm kursiyerlerimizi ve eğitmenlerimizi tebrik ediyorum. Bu kurslara kimisi hobi olarak kimisi ise meslek edinmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yaklaşık 1.700 vatandaşımız katılıyor. Daha fazla alanda kurslar açarak daha fazla vatandaşa ulaşmak istiyoruz. Başta kadınların sosyal hayata, üretime ve ekonomiye katılımının artırılması için her zaman imkanlarımız ölçüsünde üzerimize düşeni yapacağımıza söz veriyorum” dedi. Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi kesilerek kursiyerlerin stantları gezildi.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir