Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali 25. Kez Kapılarını Açtı – KÜLTÜR SANAT

Türkiye'nin çiçekçilik merkezi olma yolunda ilerleyen Bayındır'da düzenlenen Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali 25'inci kez kapılarını açtı.

Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali'nin açılış törenine Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Mahir Polat, İzmir eski milletvekilleri Tacettin Bayır ve Mustafa Moroğlu ev sahipliği yaptı. Yalova Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak, İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan, Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa Günay, Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun, Beydağ Belediye Başkanı Şakir Başaran, Bayındır İlçe Emniyet Müdürü Levent Akkaya, İlçe Jandarma Komutanı Ütgm. İsmail Eşmeli BAYÇİKOP Başkanı Ersoy Sümerkan, kurum başkanları, siyasi parti temsilcileri, sektör temsilcileri, liderler, belediye meclis üyeleri, gaziler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu, açılış töreninde yaptığı konuşmada verdiği destekten dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'a teşekkür ederek başladı ve şunları söyledi: “Başladığı günden bu yana ilçemizin kalkınmasına kimler katkı sağladı; Sosyal, kültürel hayatımıza ve ekonomik hayatımıza ivme kazandıran, her yıl sabırsızlıkla beklediğimiz çiçek festivalimizde siz büyüklerimiz, kardeşlerimiz ile bir arada olmanın heyecanını, gururunu ve mutluluğunu bir kez daha yaşıyoruz. “İzmir Büyükşehir Belediyemize ve kaymakamımıza, esnafımıza, basınımıza, derneklerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, kısacası emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye devam etti.

Artık geleneksel hale gelen festival için çevre il ve ilçelerden on binlerce kişi Bayındır'a geliyor. Popüler dans sanatçılarının ve gruplarının gösterileri festival boyunca devam edecek. Alanı ziyarete gelenler, fotoğraf çekimi için hazırlanan alanda 25. Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali'ni fotoğraflayabilecek.

Festival kapsamında 25 Nisan Perşembe günü Grup Tahta Bavul, 26 Nisan Cuma günü ise Türk pop müziğinin sevilen grubu Sakiler ve Türk pop müziğinin güçlü ismi İrem Derici Belediye sahnesinde sahne alacak. 27 Nisan Cumartesi Stadyum Konserler ve diğer tüm etkinlikler, stadı dolduranlara unutulmaz bir akşam yaşatacak. Bayındır Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenecektir.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir