Başkan Böcek, AŞT'nin Huysuz adlı tiyatro gösterisine katıldı – KÜLTÜR SANAT

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde Antalya Şehir Tiyatroları'nın sahnelediği 'Huysuz' oyununa katılarak genel sanat yönetmeni ve oyunculara çiçek takdim etti. AŞT'nin 40 yıldır sahnelerin perdelerini açmasının önemine değinen Başkan Böcek, sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceğini söyledi.

Antalya Şehir Tiyatrosu (AŞT), 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde 'Huysuz' adlı gösteriyle seyirciyle buluştu. Seyircide büyük başarı yakalayan ve gösterime girdiği ilk günden itibaren biletleri tükenen 'Huysuz', seyirciyi bir kez daha büyüledi. Gösteriye katılanlar arasında yer alan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, gösterinin ardından sahneye çıkarak AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür ve oyunculara çiçek takdim etti.

TİYATRO İŞÇİLERİNİN GÜNÜNÜ KUTLAYIN

Başkan Muhittin Böcek, “40 yıldır perdelerini hiç kapatmayan, yurt içi ve yurt dışında eserleriyle izleyiciyle buluşan tüm AŞT oyuncularının Dünya Tiyatrolar Günü'nü tebrik ediyorum” dedi ve ekledi: “AŞT bu sahneye 2,5 yıl önce geldi” . Tüm oyuncular ve personel büyük çaba gösterdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Sanatsız bir millet, hayat damarlarından birinin kopmuş demektir” diyerek sanatın önemini vurgulamıştır. Sanata ve sanatçılarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Başta AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür olmak üzere siz değerli sanatçılarımızı aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu özel günde hepsini kutluyorum” dedi.

ÇADIRIMIZ 40 YILDIR AÇIKTIR

Gösterinin ardından 'Huysuz' oyuncular performanslarıyla uzun süre ayakta alkışlandı. AŞT'nin genel sanat yönetmeni Mehmet Özgür, bu sahnede seyirci karşısında kendisini çok iyi hissettiğini belirterek, şunları söyledi: “27 Mart'ta çok güzel şeyler oldu. Tarihimizde ilk defa 3 etabımızda perdeyi açtık. Anadolu'da 40 yılını dolduran ve perdelerini kesintisiz açan tek tiyatro olma unvanına sahibiz. Bu şaşırtıcı. Bize her konuda destek veren Muhittin Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. 40 yıldır tiyatromuza emek veren herkese, 40 yıldır bu sahnelerde alkışlayan tiyatroseverlere minnettarız” dedi.

40. YIL SERGİSİ'Nİ ZİYARET ETTİ

Daha sonra başkan Muhittin Böcek, Mehmet Özgür ve tüm oyunculara çiçek takdim etti. Başkan Böcek, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü anısına oyuncularla selfie çekerek bu anı ölümsüzleştirdi. Başkan Böcek, AŞT fuayesinde açılışı yapılan, oyun posterleri, oyun fotoğrafları, ödüller ve oyunlara ilişkin gazete kupürlerinin sergilendiği AŞT 40. Yıl Sergisini de ziyaret etti.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir