Barok esintiler Nisan'da AASSM'de – KÜLTÜR SANAT

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Nisan ayında İzmirlileri barok ritmlerle karşılayacak. Konserlerin yanı sıra birçok yeni sergi de İzmirlileri bekliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), nisan ayında çok sayıda konser ve etkinliğe ev sahipliği yapacak. AASSM Barok Müzik Günleri 3-30 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. 3 Nisan Çarşamba günü Ahmed Adnan Saygun Senfoni Orkestrası ile Barok Müzik Günleri'nin açılış konseri, 15 Nisan'da Türk Çalgılarıyla Antik Arya, 17 Nisan'da Beethoven Like Barok, 22 Nisan'da İzmir Bizans Topluluğu, 27 Nisan'da Karşıyaka Oda Orkestrası ve 30 Nisan'da Albaluna konserleriyle Barok müziğin tonları AASSM'de yankılanacak.

Cem Adrian İzmirlilerle buluştu

Olten Filarmoni Orkestrası konserleri 1 ve 24 Nisan tarihlerinde AASSM Büyük Salon'da gerçekleşecek. Duygusal şarkılarıyla ruha dokunan ve duyguları tercüme eden Cem Adrian, 4 Nisan'da AASSM Büyük Salon'da sanatseverlerle buluşacak. 6 Nisan'da Ahmed Adnan Saygun Senfoni Orkestrası, 16 Nisan'da Mozart, Schumann, Brahms, Jacob Wind ve Claviol Trio, 21 Nisan'da “Sihirli Karpuz” AASSO Nisan Özel Çocuk Konseri, 24 Nisan'da Gitar-Flüt ve Müzikal Gösterisi. Keman-Piyano resitalleri 25 Nisan'da AASSM'de gerçekleştirilecek.

Ücretsiz konserler devam ediyor

2 Nisan'da Yaşar Üniversitesi Senfoni Orkestrası'nın halka açık AASSM sahnesinde, 23'üncü İzmir Büyükşehir Belediyesi Çok Sesli Çocuk Korosu'nda ve 27 Nisan'da Koronun “Atatürk Hitabet” konseri sahnelenecek. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden Dr. halka açık ve ücretsiz. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, 5-19-26 Nisan tarihleri ​​arasında AASSM konserleriyle baharın tutkusunu ve müziğin ruhunu halkla buluşturmaya devam edecek. Konser biletlerine ve detaylara www.kultursanat.izmir.bel.tr adresinden ulaşılabilir.

Nisan ayında AASSM'deki sergiler

2 Nisan'da Mücahit Bora'nın “Amorfozlar” – “Zamansız Mekanlar” adlı heykeli resim sergisi, 4 Nisan'da Suat Çağlayan'ın “Doğanın Gizemi” fotoğraf sergisi ve Rotary Kulübü Göztepe – İfod'un “Doğaya Umut Olun, yenilenebilir enerji” fotoğraf sergisi. Sağlık Bakanlığı sergileri 25 Nisan'da açılacak.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir