Avusturya'ya 6-1 mağlup olan milli takımın teknik direktörü Montella, tepki göstermedi ve maç sonunda kendisine sorulan soruyu yanıtladı!

Milli futbol takımımız, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) hazırlıkları kapsamında Ernst Happel Stadyumu'nda Avusturya'ya 6-1 yenildi. Bu, milli futbol takımının teknik direktörü Vincenzo Montella tarafından maçın sonunda düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

“BU SONUÇTAN DOLAYI ÜZGÜNÜM”

Montella, “Öncelikle buraya gelip bizi evinden izleyen taraftarlarımız için üzüldüğümüzü söylemeliyim. Ama duruma baktığınızda ilk yarının futbolu ve ikinci yarının futbolu” dedi. Birbirinden çok farklı iki maçtı.İlk yarıda iyi futbol oynadığımızı söyleyebilirim,sadece bazı pozisyonlarda hatalar yaptık ve bu onlara gol kazandırdı.Kesinlikle geliştirmemiz gereken bir şey var o da gol atmak. İlk yarıda çok pozisyon yarattık ama sadece bir gol attık.İkinci yarıda beni şok eden onların golünden sonra beraberliğimizi bozup mesafeyi artırmaya başlamamızdı ve sonrasında olanlar oldu.Bu sonuç için üzgünüm. , c “Test etmemiz gereken bazı alanlar vardı, açıkçası istediğimiz cevapları aldım. Bugünden itibaren tüm maçları izlemeye devam edeceğiz ve en iyi takımı en iyi şekilde ortaya çıkarmaya çalışacağız.”

“DENGEYİ KURMAK ZORUNDAYIZ”

660350708dfb1136

İtalyan çalıştırıcı, milli takımın bazı şeyleri daha da geliştirmesi gerektiğinin altını çizerek, şunları söyledi: “Dengeyi yeniden sağlamamız lazım. Kendimizi iyi hissettiğimizde doğru ruh halindeymiş gibi görünsek bile olumlu anları daha iyi sindirmemiz gerekiyor, bugün ise olumsuz anları daha iyi sindirmemiz gerekiyor. Geliştirebilmeniz için bunların yapıcı olması gerekir. “Geçmişe baktığınızda Fransa'yı yenip İzlanda'ya yenildik, Hollanda'yı yenip daha kötü bir takıma yenildik, duruma bakarsanız şimdi tam zamanı çünkü bu bizi geliştirecek” dedi.

“İLK YARIDA SAHAYA YERLEŞTİRDİĞİMİZ OYUNCULAR SÜREKLİ BİRLİKTE OYNAMADI”

6603473e0a11b05b0be44103

“Geriden oynayarak risk aldığınızı mı düşünüyorsunuz?” Böyle bir soruya yanıt veren Montella, şunları söyledi: “Aslında aldığımız bir risk yoktu, o bölgede sayısal üstünlük içindeydik, 7'ye 5'lik bir oyun oynuyorduk. O periyotta iyi başlangıçlar yaptık ama bazen, Bunu başaramadığımızda ileri oynamak zorundaydık. Bu konuda herhangi bir risk aldığımızı düşünmüyorum. İkinci yarıda ilk yarıya göre daha fazla gol yedik. Bu yenilgiyi çok iyi analiz etmemiz gerekiyor. İlk yarıda oynanan futbol fena değildi, tüm detayları unutmamak lazım. İlk yarıda sahaya çıkardığımız oyuncular her zaman birlikte oynamıyordu, kendi kulüplerinde daha az oynayan oyuncular da vardı, belki bu tempoya alışık olmayan oyuncular da vardı. Bunun da dikkate alınması gerekir. Çünkü ilk yarı mutluydum çünkü onlarda cesaret ve istek vardı ve biz de pozisyonlar yarattık. Bu ağır yenilginin ardından bilançolar bana gelmeli. Almanya galibiyetinden sonra dengede kalmamız gereken anlar oldu ve bunu bu maçta yaşamak bizim için çok daha verimli olacak. Çünkü çok fazla pozisyon aldık. “İlk yarıdan itibaren çalışmaya devam edeceğim çünkü ikinci yarıda belki ağır tokatlar yedik ama bu kadar ağır bir yenilgiden sonra iç sorunlarımızı çözmek zorundayız” dedi.

“BU SORUNLARIN 30 YILDA OLUŞTUĞUNU GÖRÜYORUM”

Dağ

Tecrübeli teknik adam, Süper Lig'de son haftalarda yaşanan olayların kendisini etkilemediğinin de altını çizerek, şunları söyledi: “Eğer o mevkide sayısal üstünlüğünüz varsa oyunu ayarlamanız lazım. Son 30 metrede 7 kişi varsa rakibin 5 kişisi varsa oyun yapmak zorundasınız. Bu oyunu kuramazsanız, üstünlük sağlayamazsanız başka bir spor yapmak zorunda kalırız. Elbette rakipler adama oynarsa bu riski almayacağız. Bu tarz oyunlar ve oyun kurguları kurulduğunda size oyun esnasında cesaret verir. İkinci yarıyı izlemedim ama ikinci yarıda daha az geriden oynadık ve daha çok gol yedik. Zor bir dönemdi ve cesaret yoktu. Bu sadece benim için değil oyuncularım için de geçerli. “30 yıldır bu sektörde çalışıyorum, 30 yılda bu sorunların hep yaratıldığını görüyorum. Eğer zihinsel gücüm olmasaydı bu işi yapmazdım” dedi.

'İSTİFA' SORUSUNA TEPKİ

türk-teknik-takım başkanı

Bir basın mensubu Vincenzo Montella, 'İstifa edecek misiniz?' diye sordu. ' sorusuna tepki gösterdi. Montella şunları söyledi: “Sorunuza cevap vermeyeceğim çünkü bunun bir provokasyon olduğunu düşünüyorum. Soru sorarken hata yaptığınızda işten ayrılır mısınız? Bunun gereksiz bir provokasyon olduğunu düşünüyorum ve yanıt vermeyeceğim” dedi.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Fatih Portakal, Mehmet Büyükekşi'yi canlı yayında anlatmaktan vazgeçmedi!Fatih Portakal, Mehmet Büyükekşi'yi canlı yayında anlatmaktan vazgeçmedi!
Montella yenilginin sorumlusunun kim olduğunu açıkladı!Montella yenilginin sorumlusunun kim olduğunu açıkladı!
Milli takımdan 3 yıl sonra ilk kez!Milli takımdan 3 yıl sonra ilk kez!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir