Antalya'da 23 Nisan heyecanı başladı – KÜLTÜR SANAT

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları büyük bir coşkuyla başladı. Kutlamalar için dünyanın dört bir yanından Antalya'ya gelen çocuklar Aşk Geçidi düzenledi. Geleneksel rengarenk kıyafetlerini giyen çocuklar, kültürel motiflerle süslenmiş danslarıyla Cumhuriyet Meydanı'nı renklendirdi.

FOMGED Gençlik Kulübü tarafından, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle 23 Nisan'da düzenlenen Antalya Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında 500 çocuk Antalya'ya geldi. Antalya'da 15 farklı ülkeden Aşk Geçidi Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde sahnelendi. Türkiye'nin farklı şehirlerinden çocukların katıldığı kortej, Atatürk Parkı'ndan başlayıp vatandaşların yoğun ilgisiyle Cumhuriyet Meydanı'na kadar devam etti.

BÜYÜLEYİCİ DANS GÖSTERİLERİ

Cumhuriyet Meydanı'nda sona eren yürüyüşün ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Meydanda kurulan sahnede Ukrayna, Polonya, Litvanya, Özbekistan, KKTC, Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Tataristan, İran, Romanya, Endonezya, Kazakistan ve Estonya'dan gelen çocuklar kültürel miras ülkelerine özgü dans ve müziklerini sergilediler. . Antalya halkı. Antalyalılar bu anları cep telefonlarıyla fotoğraf çekerek ölümsüzleştirdi.

DÜNYAYA BARIŞ MESAJI

Kültür şenliği boyunca çocukların gösterilerine vatandaşlar da alkışlarla eşlik etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşayan çocuklar, Antalya'dan dünyaya barış, kardeşlik, dostluk ve sevgi mesajı iletti.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir