Antalya Büyükşehir Belediyesi, 9 Mayıs Avrupa Günü'nü Akdeniz Üniversitesi'nde çeşitli etkinliklerle kutladı – KÜLTÜR VE SANAT

Öğrenciler tüm günü Akdeniz Üniversitesi kampüsünde Avrupa Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerle geçirdi. Gençler günü Antalya Büyükşehir Belediyesi bandosu ve şehir orkestrasının performansı, bilgi yarışması, mini golf turnuvası, farklı müzik gruplarının mini konserleri, Akdeniz Üniversitesi Antalya dans grubunun tango gösterisi, DJ ile geçirdi. performans ve ikramlar.

1985 yılında İtalya'nın Milano kentinde yapılan zirvenin ardından 9 Mayıs'ın Avrupa Günü olarak kutlanmasına karar verildi. Bu tarihten itibaren her yıl 9 Mayıs tarihinde Avrupa Günü, Avrupa Birliği'ne üye ülkelerde ve Avrupa Birliği'ne aday ülkelerde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Meclis Üyesi Ayşegül Şahin Pencik, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne katılım sürecinde olan bir ülke olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Avrupa Birliği dediğimiz yapı aslında içinde bir yapıdır. Türkiye, Avrupa Birliği'ne katılım sürecindeki bir ülke olarak, din, dil, ırk ayrımı yapmadan, dayanışma ve barış içinde, demokratik değerlere bağlı kalarak yaşanabilecek bir yapıyı temsil etmektedir. Bu ortak değerleri sahiplenip bu doğrultuda yürüdüğünü belirten Böcek, bizim için bu günü kutlamanın ve Avrupa Birliği standartlarına saygılı bir ülke olduğumuzu ortaya koymanın önemli olduğunu belirterek, “Bu şehri gençlerle yöneteceğiz. “Akdeniz Üniversitesi iş birliğiyle gençlerin kendilerini ifade edebilecekleri, çeşitli alanlarda farklı etkinlik ve sosyal aktiviteler yapabilecekleri, sosyal olarak paylaşabilecekleri, bilgi ve deneyimlerini aktarabilecekleri bir ortam yaratmaya kararlıyız” dedi.

ÖĞRENCİLER YUKARIDAKİLERİ BAŞARDI

Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mustafa Çoban, şunları söyledi: “Bu etkinlik öğrenciler için önemli bir etkinlik. Öğrencilerin değerlerini öne çıkarmaya çalıştık. Bu organizasyonu Antalya Büyükşehir Belediyesi ile omuz omuza düzenlemek büyük bir mutluluk. Büyükşehir Belediyesi'nin buna çok büyük katkısı oldu. “Bunun için Başkanımız Muhittin Böcek'e teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir