Antalya Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs'ı coşkuyla kutlayacak: Buray, Burak Yeter ve Yüzyüzeyken Söyleruz konserleri heyecan dorukta – KÜLTÜR SANAT

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Antalyalıların katılımıyla gerçekleştirilecek fener alayının yanı sıra Buray, Burak Yeter ve Yüzyüzeyken Olmaz konserleri de kutlamalara renk katacak.

Atatürk'ün Samsun'a çıkıp bağımsızlık mücadelesine başladığı 19 Mayıs 1919'un 105. yıl dönümü, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı coşkulu bir programla kutlanacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan program kapsamında spor turnuvaları, konferanslar, fener alayı ve konserler düzenlenecek.

MEŞALE DENEME VE KONSER

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında ünlü DJ Burak Yeter, 18 Mayıs Cumartesi günü saat 21.00'de Konyaaltı Beach Park Varyant Meydanı'nda sahneye çıkacak. Burak Yeter, benzersiz sahne performansıyla Antalyalılara müzik ziyafeti sunacak. Fener Alayı 19 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek. Fener alayı saat 19.30'da Konyaaltı Varyant'tan başlayıp Cumhuriyet Meydanı'nda sona erecek. Antalya Büyükşehir Belediye Bandosu ve Şehir Orkestrası'nın eşlik edeceği Fener Alayı'nın ardından ünlü sanatçı Buray, Cumhuriyet Meydanı'nda konser verecek. P.Op müziğin sevilen ismi Buray, saat 21.00'de en güzel şarkılarını Antalyalılar için seslendirecek.

ALANYA'DA YÜZ YÜZE KONSER HAKKINDA KONUŞALIM

19 Mayıs coşkusu Alanya'da da yaşanacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi iş birliğiyle düzenlenecek etkinlikte, 19 Mayıs Pazar günü saat 19.30'da Atatürk anıtı önünde fener alayı düzenlenecek. Alanya'da kutlamalar saat 21.00'de belediye binası arkasında verilecek Yüzyüzeyken Söyleruz grubunun konseriyle devam edecek.

FUTBOL VE FUTBOL TURNUVASI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı da katıldı. gençler arasında heyecan verici spor etkinlikleri düzenleyecek. 2005-2009 doğumlulardan oluşan takımların katılımıyla gerçekleştirilecek 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı futbol turnuvası, Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi'nin Halı Saha sahalarında gerçekleştirilecek. . 19 Mayıs'taki ayak tenisi turnuvası, Beach Park tenis kortlarında 15-19 yaş arası gençler ve 20-30 yaş arası yetişkin oyuncuların katılımıyla gerçekleştirilecek.

ATATÜRK VE İSTİKLAL ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarih ve Tanıtma Dairesi Başkanlığı, 19 Mayıs 1919'un 105. yıl dönümünde Atatürk ve Kurtuluş'u anlatan bir konuşma ve konser düzenleyecek. 18 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00'de Bülent Kültür Salonu'nda gerçekleştirilecek etkinlikte Merkez Ecevit, emekli albay ve tarihçi Suat Akgül “Atatürk ve Tam İstiklal” konulu söyleşilerde katılımcılarla birlikte olacak, şair-antropolog Himmet Cansız ise “Jön Türklere Mektup” söyleşilerinde katılımcılarla birlikte olmayı anlatacak. Ozan İbrahim Koç, “Işığım Atatürk” türkü resitaliyle etkinliğe renk katacak.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir