Aliağa'da coşkulu 19 Mayıs kutlaması – KÜLTÜR SANAT

Aliağa Cumhuriyet Meydanı'nda Aliağa Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Özlem Günay Karataş'ın Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başlayan kutlama programı, Aliağa Atatürk Stadı'nda düzenlenen etkinliklerle devam etti.

Aliağa Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen kutlama programı; Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Başsavcısı Mehmet İmir, şehit yakınları, gaziler, daire başkanları, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Kutlama programı, Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun'un öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla devam etti, ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Aliağa Gençlik ve Spor Bölge Müdürü Özlem Günay Karataş, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

Aliağa Gençlik ve Spor Bölge Müdürü Özlem Günay Karataş: “19 Mayıs tarihi bir sürecin başlangıcıdır”
Karataş, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlayan bağımsızlık mücadelesinin ilk adımı olan 19 Mayıs'ın 105'inci yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, şöyle konuştu: “19 Mayıs 1919 tarihi, tarihi bir tarihtir. Milli birlik ve beraberliğin, özgürlük ve bağımsızlık tutkusunun Cumhuriyet idaresi tarafından taçlandırıldığı bir tarih sürecidir.” bu başlangıç. “Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs'ta Samsun'da milli duygularla attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığına ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna ulaşmak için atılan en önemli adımdır” dedi.

Aliağalı öğrencilerden coşkulu kutlama
Karataş'ın konuşmasının ardından Aliağa Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü'nün düzenlediği resim yarışmasında ve Aliağa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün düzenlediği gençlik yarışında birinci olan öğrencilere ödülleri verildi. Atatürk'ün gençlere hitabı ve gençlerin Ata'ya verdiği yanıt okundu. Öğrenci gruplarının vals, karate, güreş, halk oyunları gösterileri ve lise öğrencilerinden oluşan karma grupların final gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı. Coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir