ABD Senatörü Warren: Netanyahu insani bir felaket yarattı

ABD'li Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren şunları söyledi: “Başbakan Netanyahu insani bir felaket yarattı. İsrail halkının ve Filistinlilerin kendi uluslarını geliştirmelerine imkan verecek iki devletli çözüm politikasını desteklemediğini de açıkça ortaya koydu. , kendi kaderini tayin et ve onurlu yaşa.”

Demokrat senatör, Gazze'de ihtiyaç duyulan insani yardıma dikkat çekerek, “Bakın, ateşkese ihtiyacımız var. O mahkumları geri getirmeliyiz.” dedi.

Netanyahu'nun konuşacağı oturumda Bernie Sanders olmayacak

Elizabeth Warren ayrıca her iki tarafın da “müzakere masasına gelip barışçıl bir çözüm bulmaya” davet edilmesi gerektiğini söyledi.

Warren: “ABD Başkanı Joe Biden, Netanyahu'ya Kongre'ye hitap etmemesi gerektiğini açıkça belirtmeli mi?” Soruya şu yanıtı verdi: “Bu başkana bağlı ama ben oraya gitmiyorum.”

ABD'deki savaş karşıtı duruşuyla tanınan, İsrail ve ABD'yi Gazze'ye yönelik politikalarından dolayı eleştiren bağımsız Vermont Senatörü Bernie Sanders, 7 Haziran'da Netanyahu'nun bir “savaş suçlusu” olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: ” Kongrenin konuşacağı oturumuna kesinlikle katılmayacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir