81 ilde “Çember-17” Harekatı: 2 bin 756 firari yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, ülke genelinde il jandarma komutanlıkları, il emniyet müdürlükleri ve sahil güvenlik komutanlıkları tarafından arama kaydı bulunan kişilere yönelik Çember-17 operasyonları 4 gün boyunca gerçekleştirildi.

Sokak aramaları, ev ve işyerlerine baskınlar ile kimlik kontrollerinin de yapıldığı operasyonlarda, arama kayıtları bulunan 2 bin 756 firari yakalandı.

Yakalananlardan 2 bin 736'sının 5 yıla kadar, 14'ünün 5 ila 10 yıl, 6'sının ise 10 yıldan fazla süredir arandığı belirlendi.

Bu kişilerin 456'sı hırsızlık, 398'i uyuşturucu, 316'sı kaçakçılık ve organize suç, 228'i dolandırıcılık, 96'sı yağma, 75'i cinsel suçlar, 30'u cinayet, 19'u terör ve 1138'i diğer suçlardan aranıyor.

Yerlikaya operasyonlara ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Kaçak suçlularla mücadelemiz bu bayramda da devam ediyor, sevgili milletimizin bilmesini isterim ki, kaçak suçluların sokaklarımızda dolaşmasına asla izin vermedik, ailelerimizin huzurunu bozmalarına da izin vermeyeceğiz. Operasyonlardan kaymakamlar, il jandarma komutanları, il emniyet müdürleri, sahil güvenlik görevlileri ve operasyonlara katılanlar sorumludur.” “Polisimizi ve jandarmayı tebrik ediyorum, milletimizin duaları sizinle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir