23 Nisan İnegöl'de tam gün olacak – KÜLTÜR SANAT

İnegöl Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını etkinliklerle daha yoğun bir şekilde kutlayacak. Gün boyu devam edecek etkinliklerin yanı sıra çocuklara hediye edilecek Yeni Nöbet Kitabevi 22 Nisan'dan itibaren açılacak ve faaliyete geçecek.

İnegöl Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hazırlıklarını tamamladı. Sürprizlerle dolu 23 Nisan kutlamaları için geri sayım başladı. Belediye Başkanı Alper Taban, programlara ilişkin yaptığı açıklamada, tüm mahalle halkını etkinliklere davet etti.

ÇOCUKLARA HEDİYE “NÖFÖR KİTABEVİ”

Başkan Taban, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara bağışladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, 23 Nisan 1920'de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 104'üncü yıl dönümünde etkinliklerle kutlayacaklarını vurguladı. İnegöl'de çocuklara uygun renkli ve eğlenceli “23 Nisan kutlamalarımız kapsamında şehrimizin çocuklarına ve gençlerine bir sürprizimiz var. 22 Nisan Pazartesi günü saat 12.30'da ilimizde yeni nesil kütüphane anlayışını yansıtan 5. Nöbetçi Kitabevi'nin açılışını yapacağız. Yeni Kent Meydanı ve Yaşam Alanı projemiz içerisinde yer alan D Blokta her yaş grubunun yararlanabileceği bir kütüphane oluşturduk. 23 Nisan'ın çocuklarımıza hediyesi olarak pazartesi günü açılışını yapacağız” dedi.

23 NİSAN'DA BİR GÜNLÜK FESTİVAL DÜZENLENECEK

İnegöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın, saat 09.30'da başlayacak resmi törenlerin ardından 23 Nisan Salı günü düzenleneceğini hatırlatan Başkan Taban, şunları söyledi: Dörtçelik Anadolu Yüksek Teknik ve Meslek Yüksekokulu avlusunda gerçekleştirilecek olan festivalimiz saat 13.00'te başlayıp 18.00'e kadar devam edecek. Festival alanına giriş, heykelin arkasındaki sokakta yer alan bahçe kapısından sağlanacak. Bütün gün burada; Çocuklara yönelik sanat atölyeleri, tiyatro gösterileri, balonlu oyun alanları, sürpriz yarışmalar, hediyeler ve tatlılar yer alacak. “Etkinliklerimize ve büyük açılışlarımıza başta çocuklarımız olmak üzere tüm ilçemiz halkını davet ediyorum” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir