19 Mayıs'ta Çeşme'de muhteşem kutlama – KÜLTÜR SANAT

Türk bayraklarıyla gelincik tarlasına dönüşen şehirde muhteşem bir bayram coşkusu yaşandı. Başkan Denizli; “Atatürk’ün kurup bize emanet ettiği bu Cumhuriyete katkımız ne olursa olsun, bir tuğla daha ekleyebilirsek, geleceğimizi daha iyi inşa etmek ve inşa etmek için kadın, genç, yaşlı ve çocuklarla birlikte katılımcı bir anlayışla dayanışma içinde her zaman öncülük edebiliriz. Hep birlikte ülkemize yakışır bir gelecek.” “Nasıl yürüyeceğimizi bilirsek gerçekten bir fark yaratabiliriz” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Bandırma vapuruyla Samsun'a çıkışının 105. yıl dönümü 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Çeşme'de bir dizi etkinlikle kutlandı. Günler önce tüm cadde ve sokakları Türk bayraklarıyla süsleyen Çeşme Belediyesi, kent genelinde bir dizi etkinlik düzenledi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlamalar, Çeşme Amfitiyatrosu'nda düzenlenen törenle devam etti. törende Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, Çeşme Başsavcı Vekili Kamil Tekdemir, Çeşme Emniyet Müdürü Murat Dokumacı, Çeşme İlçe Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Yüzbaşı Akın Satkan, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, belediye meclis üyeleri, kurumsal kurum temsilcileri Yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler, gençler ve vatandaşlar hazır bulundu.

Çok sayıda etkinlik düzenlendi

Kutlamalar kapsamında; Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, şanlı Türk kuvvetlerinin TCG Anamur ve TCG Büyükada gemilerini ziyaret etti. Eş zamanlı kutlamalar kapsamında Çeşme Belediyesi ve MacFit iş birliğiyle; Alaçatı Tarihi Değirmenleri ve Cumhuriyet Meydanı'nda yoga, pilates ve ders etkinliği gerçekleştirildi. Yaşanan olayların ardından Fransa'yı meydanda 3-0 mağlup eden filelerin sultanları karşılaşmasına katıldı.

Etkinlikler kapsamında İnkılâp Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı'na kadar uzanan Çeşme Mehmetçik Parkı'nda fener alayı düzenlendi. Çeşme Lâl Denizli Belediye Başkanı'nın da katıldığı meşale yürüyüşünde Çeşmeliler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a gelişinin 105. yılını Bandırma vapuruyla ellerinde Türk bayrakları ve fenerlerle kutladı.

“Cumhuriyetimize yakışan nice bayramlara”

Bayramı gençlerle kutlayan Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli; “Biliyorsunuz seçim döneminden itibaren, çocuklarımızın yürüyüşlerimizde, toplantılarımızda bulunmasına her zaman çok önem verdiğimi fark edeceksiniz. Onlar bizim geleceğimiz olduğu için çocukların arkasında yürümekten, onların fikirlerini dikkate almaktan asla çekinmiyorum. 'O çocuk, nereden biliyor?' diye düşüncelerini asla göz ardı etmiyorum. Gençlerin görüşlerine her zaman öncelik vermeliyiz. Çünkü geleceğimizi aydınlık bir geleceğe taşıyacak olanlar onlardır. Tecrübelerimizi onlarla paylaşacağız ama biz de onların bizi takip ettiği adımları takip etmeye özen göstereceğiz. Çünkü onlar bizim geleceğimiz. Atatürk'ün kurup bize emanet ettiği bu Cumhuriyet'e ne katabilirsek, bir tuğla koyabilirsek, kadınlarıyla, gençleriyle, yaşlılarıyla, çocukları ile birlikte, her zaman katılımcı bir anlayışla dayanışma içinde bu yolu yürümeyi biliyorsak, geleceğimizi güzelleştirmek, ülkemize yakışır bir geleceği hep birlikte inşa etmek için fark yaratalım. İyi tatiller, iyi ki varsınız. “Cumhuriyetimize ve özgürlüğümüze yakışır daha nice bayramları hep birlikte geçirmeyi umuyoruz” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir