19 Mayıs “Bu Vatan Bizim” Gösterisiyle Coşku Yaşandı – KÜLTÜR SANAT

“Bu Vatan Bizim” gösterisiyle binlerce izleyici 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı duygusunu yaşadı.

38. Gençlik Günleri'nin kapanış gösterisi “Bu Vatan Bizim”, sektörün önde gelen dört yönetmeni Ali Gökmen Altuğ, Aslı Öngören, Yıldırım Fikret Urağ ve Yiğit Sertdemir tarafından hazırlandı ve sahnelendi.

Belediye Tiyatrosu oyuncularının tüm oyuncu kadrosuyla sahneye çıktığı gösteride, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nu dolduran binlerce seyirci, Kurtuluş Savaşı'ndan Cumhuriyet'in kuruluşuna kadar Türk tarihinin en önemli dönemine tanıklık etti. Türkiye Cumhuriyeti.

“Bu Vatan Bizim” kostümlerinden dekoruna, ışıklandırmasından sözlerine, koreografisinden müziğine kadar yıllar boyu unutulmayacak bir görsel şölen oldu. Kurtuluş Savaşı kahramanlarını sahnede görmek izleyenleri heyecanlandırdı ve geleceğe umutla bakmalarını sağladı. İzleyicilerin gururla, üzüntüyle ve Cumhuriyetin kurucularına duyulan nostaljiyle izlediği gösteri, uzun süre ayakta alkışlandı.

Kaliteli, coşkulu ve mücadele dolu bir gösteri olan “Bu Vatan Bizim”, 300'ü aşkın oyuncusu, 20 kişilik dans grubu ve genişletilmiş Belediye Tiyatro Orkestrası ile uzun süre anılmaya devam edecek.

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda Cumhuriyet coşkusu sürüyor

“Bu Vatan Bizim” adlı gösteri, 20 ve 21 Mayıs tarihlerinde saat 21.00'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda yeniden sahnelenecek.

Maçın biletleri gişeden temin edilebilir. https://sehirtiyatroolari.ibb.istanbul/, Bileti

Adreslerimizden ve mobil uygulamamızdan temin edebilirsiniz.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir