Yüzde 73 zam bayram havası estirdi! Çalışanlar zammı mehterle kutladı

Düzce Belediyesi ile Hak-İş’e bağlı Hizmet İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı. İmza törenine Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan ve belediye çalışanları katıldı. Temmuz 2022’de imzalanan sözleşme sonrası yüzde 73 zam alan belediye çalışanları, törenin yapıldığı salonda şenlik havası yarattı. Belediyeye bağlı Mehter Takımı, şenlik havasına oynadıkları marşlarla eşlik etti.

Törende bir konuşma yapan Hizmet-İş Şube Başkan Yardımcısı Ali Kemal Esen, işçilerin her zaman yanında olan Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye teşekkür ederek, “Mazeret göstermeden bizi motive eden personel maaşları birinci önceliğimizdir” dedi. bu zor zamanlar ve bunu her ay tekrarlıyor. Faruk Özlü’ye teşekkür ederiz”.

‘ÜLKEMİZİN İSTİKRARI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, “Türkiye’nin istikrarı için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz” diyerek, şöyle devam etti:

“Biz olsak da olmasak da belediye başkanının görüşü çok olumlu. Yakında toplu iş sözleşmesi rakamlarını açıklayacak. Önümüzdeki yıllarda kontratla elde ettiğimiz imkanları en kısa sürede ve enflasyonun üzerinde artışlarla uygulayarak sizleri mutlu etmeye çalışacağız. Türkiye’nin istikrarı için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu üstlenmeliyiz. Çocuklara, bu ülkenin potansiyeline ve gücüne inanıyorum. İçinden geçtiğimiz bu olağanüstü dönemde, Türkiye’yi içeriden ve dışarıdan kuşatma, operasyonlar gerçekleştirme, Türkiye’yi mali açıdan zor durumda bırakma, döviz-çıkar üçgeninde Türkiye’yi istikrarsızlaştırma projesine karşı hep birlikte uyanık olmalıyız. Bu ülkeyi seven, bu ülkenin birlik ve bütünlüğünü savunan hepimiz, bu ülkenin istikrarı için hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Bu açıdan bakıldığında bu toplu iş sözleşmesinin daha da anlamlı olduğunu düşünüyorum. İnşallah toplu iş sözleşmemizle birlikte sıkıntılarımızın en aza indirileceği ve en azından ihtiyaçlarımızın bir kısmını karşılayabileceğimiz bir dönemi yaşarız. Tüm isteklerinizin yerine getirileceği bir dönemin gelmesini ve gerçekten daha fazla fırsatımız olmasını canı gönülden arzu ediyoruz. Zorlukları da biliyorum. Hayatın zorluklarını biliyorum ve senin bu sayılardan daha fazlasını hak ettiğini biliyorum. Bu şehirde çok çalışıyorsunuz, hizmet ediyorsunuz.”

AW819273_04

‘YÜZDE 73 ARTTIRACAĞIZ’

Düzce Belediye Başkanı Dr. Toplu sözleşme ile bir çalışanın ortalama maaşının 12 bin 650 TL olduğunu söyleyen Faruk Özlü, “Toplu sözleşmeye en son Bolu girdi. Bolu’nun üzerine çıktık. Bir arkadaşımızın ortalama maaşı 12 bin 650 lira. Arkadaşlar temmuz ayı fiyat artışlarını da dikkate alırsak %73 zam demek. Geçen yılın Ocak ayına göre bakarsak yüzde 143’lük bir artış demek. Çevre illere göre en yüksek rakamı veriyoruz. Maaşlarınızı zamanında alacaksınız. Bunda kararlıyız, hayırlı olsun” dedi.

Yapılan müdahalelerin ardından toplu iş sözleşmesi imzalandı. (İHA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bir çocuk annesinin acı sonu!  Eski eşi tarafından kalbinden bıçaklandıBir çocuk annesinin acı sonu! Eski eşi tarafından kalbinden bıçaklandı
Görüntüler ortaya çıktı!  Annesi kızını böyle ölüme götürdüGörüntüler ortaya çıktı! Annesi kızını böyle ölüme götürdü
Zühtü Arslan, Anayasa Mahkemesi başkanlığına yeniden seçildi.Zühtü Arslan, Anayasa Mahkemesi başkanlığına yeniden seçildi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.