Yok böyle düğün! 2 gün sürdü, 5 bin kişi katıldı… Takı miktarı dudak uçuklattı

Yüksekova’da İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan Şemsettin Onay Anadolu Lisesi’nin bahçesi son dönemlerin en yoğun katılımlı düğününe ev sahipliği yaptı. İlçenin en önde gelen aşiretlerinden Pinyanişi aşiretinin ileri gelenlerinden Ramazan Nergiz’in oğlu Yiğit Nergiz, binlerce kişinin katıldığı görkemli bir düğün ile dünyaevine girdi.

Çok sayıda küçükbaş hayvanın kesildiği düğüne aşiret liderleri, kanaat önderleri, eş, dost ve akrabalar katıldı. Okulun bahçesinde misafirlerin düğüne halaya durmasıyla adeta bahçede yer kalmadı.

AW033026_02

DAMADA 3 MİLYON TL, GELİNE İSE 2 KİLO ALTIN

Yüksekova’da gerçekleştirilen 2 günlük düğüne yurt içinin yanı sıra İran, Irak ve farklı ülkelerden katılım olurken, damada 3 milyon TL, geline ise 2 kilo altın takıldı.

AW033026_03

“DÜĞÜNÜMÜZE IRAK, İRAN HER YERDEN KATILANLAR OLDU”

İki gün boyunca düğünlerinin güzel geçtiğini belirten gelin Berivan Akbaş, “Düğünümüz çok güzel geçiyor. Dün kız tarafı, bugün ise erkek tarafı oldu. Çok mutluyum, Allah herkese nasip eylesin bu duyguları. Düğünümüze Irak, İran her yerden katılanlar oldu. Bizi bu güzel günümüzde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

AW033026_04

“DÜĞÜNÜMÜZE 5 BİN MİSAFİRİMİZ GELDİ”

5 bin kişinin düğünlerine katıldığını belirten damat Yiğit Nergiz, “İki gündür güzel bir şekilde düğünümüz oldu. Türkiye yanı sıra, Irak ve İran’dan katılanlar oldu. Çok yoğun ve kalabalık geçiyor düğünümüz, Allah bu güzel günleri herkese nasip eylesin. Bizleri bu güzel günümüzde yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Düğünümüze 5 bin misafirimiz geldi. Allah bu güzel anıları herkese nasip eylesin” ifadelerini kullandı.

AW033026_05

“DÜĞÜNÜMÜZ BAYAĞI KALABALIK GEÇİYOR”

Düğün sağdıçlığını yapan Pinyanişi Aşiret Lideri Ali İhsan Zeydan ise, “Düğünümüz bayağı kalabalık geçiyor. Hemen her yerde misafirlerimiz geldi. Biz de düğünümüzü kültürümüze uygun bir şekilde yaptık. Allah tüm gençlere bu günleri nasip eylesin. Bizim düğünümüze iştirak edip gelen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AW033026_06

AW033026_07

AW033026_09

AW033026_10

AW033026_11

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erdoğan'ın çok konuşulan açıklamasına tam destek geldi!Erdoğan’ın çok konuşulan açıklamasına tam destek geldi!
Eski kız öğrencisi, dekan yardımcısını bıçakladı!Eski kız öğrencisi, dekan yardımcısını bıçakladı!
Seyahatlerinizi güvenle ve keyifle geçirmenizi sağlayacak! Şimdi indirimdeSeyahatlerinizi güvenle ve keyifle geçirmenizi sağlayacak! Şimdi indirimde

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.