Yeşil enerjide önemli adım! Enlerin RES’i açıldı

75 BİN HANEYE ELEKTRİK VERECEK

Ortalama bin 800 rakımda, Türkiye’nin en büyük rotor çaplı ve en yüksek kanat uzunluğuna haiz 12 türbin kullanılarak hizmete oluşturulan Kayseri RES’in yılda 221 gigavatsaat üretim yaparak bölgedeki 75 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılaması hedeflenirken, yılda 200 bin ton karbon salımının da önüne geçmesi planlanıyor.

TEK REÇETE YENİLENEBİLİR ENERJİ

Kayseri RES’in açılış töreninde konuşan Sabancı Tüm ortaklık Enerji Grubu Başkanı Kıvanç Zaimler “Gelecek nesillere temiz bir çevre ve sürdürülebilir bir gelecek sunmanın tek reçetesi yenilenebilir enerji kaynaklarının maksimize edilmesidir. Dünya sürdürülebilirliğin ön planda olduğu yeni bir sayfa açtı. Bu çerçevede, Türkiye de 2053’te sıfır emisyon hedefi koydu. Doğru planlama ve iş birlikleriyle hedefi gerçekleştirecek güce ve birikime fazlasıyla sahibiz” dedi.

TÜRKİYE YENİLENEBİLİR ENERJİDE ÖNCÜ

Zaimler “Türkiye yenilenebilir enerjide öncü ve dünyada hatırı sayılır ülkelerden içinde içeriyor. Türkiye’nin yeşil enerji mevzusunda atacağı adımlar ilerisi için büyük ehemmiyet taşıyor. Enerjisa Üretim, Türkiye’nin bu hedefe doğru yolculuğunda en mühim yatırımlara imza atma kararlılığıyla art arda yeni projeleri hayata geçiriyor. Erciyes RES ile bu alandaki hedeflerimize daha da yaklaştık. Önümüzdeki dönemde de yenilenebilir enerji yatırımlarımızı artırma ve hem sektörümüze hem de toplumumuza bu mevzuda öncülük eden bir çizgide çalışmalarımızı sürdürme kararlılığındayız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.