Yardımları saklayıp ekiplere saldırdılar! Gaziantep’te akılalmaz görüntüler: ‘Seni gömerim buraya’

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bir grup depremzede, yardım malzemelerini bir sanayi deposuna bıraktı. Depoda su, çocuk bezi, ıslak mendil ve kefen gibi yardım malzemelerinden oluşan saklanma eşyası bulan kişilerin de utanmadan tepeye çıkmaya çalışması onları vazgeçirdi.

Sosyal medyada yayınlanan depoya yapılan baskın sırasında çekilen görüntüler eşyaların nasıl istiflendiğini gözler önüne sererken, dikkatleri çeken ise görüntüleri çeken kişinin anlatımı oldu. Resimlerde depodaki malları anlatan bir kişi, “Şu anda bir depoya baskın yaptık. Gördüğünüz gibi burada bezler, ıslak mendiller, su, kefenler yığılmış durumda. Deponun önünde bir sıralayıcı bile var. İçerisinde forklift bulunmaktadır. Şimdi depoyu boşaltıyoruz. 15-20 ton kefen var. Bu kefenleri Elbistan’a göndereceğiz” dedi.

Polis uyardı, depoyu bastı ve toptancıların “dağıtıyoruz” diyerek kendilerini savunmalarına rağmen ekipler, yardım malzemelerinin tamamına el koydu. Ambarda biriken tonlarca yardım malzemesinin tırlara yüklenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması üzerine olay yerinde tansiyon yükseldi ve arbede çıktı.

Olay yerinde bulunan ve yardım malzemeleri depoladıklarına inanılan bazı kişiler, polis memurlarına ‘Siz kimsiniz!’ gerilim patlak verdi. Gerginlik yaşanırken, görevli personel ile eşyaları istifleyen kişiler arasında şu diyalog yaşandı:

 • Sen kimsin!

 • Birazdan sana kim olduğumu göstereceğim ama cenazemiz var.

 • Gösteremezsin, gösteremezsin Adana özelinden geldi.

 • Bak, alıyorum, gel al! Aşağıdaki ürünleri indirin!

 • Kendi işine bak! seni buraya gömeceğim

 • Nereye gömülüyorsun?

3

Görüntülerin başka bir yerinde, depoya yığılmış yardım malzemelerini savunan yaşlı bir adam ile görevliler arasında şu konuşma geçti:

 • Kendi cenazem var. 20 dairem yıkıldı. Öldüm, enkazın altından çıktım. Tamam uzatma dedim, ne oluyor? Biz de dağıtıyoruz.

 • Kardeşim böyle bir dağıtım yok. Ben bir kurbanım! Dışarıdan yeni geldi. Burada kimse yok. Buraya geldim, bu eşya buraya geldi dedim. Deli gibi bir paçavraya ihtiyacın var, bebek bezi!

 • Nasılsa ihtiyacımız yok.

 • Tamam o zaman bize dua et amca sana dağıtalım.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yıkılan binanın müteahhidi tekneyle kaçarken yakalandı!Yıkılan binanın müteahhidi tekneyle kaçarken yakalandı!
türkiye bir kalp! Depremzedeler için yardım seferberliği! Toplanan bağışlar 115 milyar TL'yi aştıtürkiye bir kalp! Depremzedeler için yardım seferberliği! Toplanan bağışlar 115 milyar TL’yi aştı
 “7,3 metreye ulaştı” uyarısında bulundu: 2000 yıl…

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.