Wizz Air İGA İstanbul Havalimanı seferlerine başlıyor

83’NCÜ ŞİRKET WİZZ AİR OLACAK

Wizz Air’in seferlere başlamış olacak olması sebebiyle İstanbul Havalimanı terminali binası içindeki YHOTEL’de düzenlenen basın toplantısında konuşan İGA Havacılık Geliştirme Direktörü Majid Khan, Avrupa’nın en büyük havalimanı konumundaki İGA İstanbul Havalimanı’na şu anda 82 havayolunun sefer yaptığını, Wizz Air’in ise 83’ncü havayolu olacağını söylemiş oldu.

İGA’DA KAPASİTE KISITLAMASI YOK

İGA’nın yolcu sayısı ve yolcu memnuniyeti açısından elde etmiş olduğu başarıyı sürdüreceğini kaydeden Khan “İstanbul’un gezim potansiyelinin kullanılması açısından noksan olan noktalarda bir tanesi noktandan noktaya uçuşlar. Wizz Air’in seferlere başlamasıyla bu potansiyeli kullanmaya başlayacağız. İGA’nın kapasite kısıtlaması yok. Tüm potansiyel havayolları ile çalışabilir, İstanbul’a ve Türkiye’ye gelen gezgin sayısı arttırabiliriz “diye konuştu.

DÜŞÜK MALİYETLERLE UÇACAĞIZ

Wizz Air Network Planlama Direktörü Evelin Jeckel ise 18 yıl ilkin kurulan Wizz Air’in Avrupa’nın en süratli büyüyen havayolu şirketi bulunduğunu ifade ederek, 54 ülkede 1000’e yakın rotaya uçuş yaptıklarını söylemiş oldu. Firmanın yıl sonunda 200′ ün üstünde uçağa ulaşacağını kaydeden Jeckel ” Biz insanları A noktasında B noktasına bağlıyoruz. Geçirme yolcu aramıyoruz. Biz yolcuları oldukça düşük maliyetlere uçurmaya çalışıyoruz” dedi.

İSTANBUL’A 400 BİN KOLTUK

Mart ayından itibaren Macaristan’ın başkenti Budapeşte, Romanya’nın Yaş, İngiltere’nin başkenti Londra’daki Luton ve Gatwick Havalimanı’ndan İGA İstanbul Havalimanı’na seferlerine başlayacaklarını açıklayan Jeckel “İstanbul Havalimanı’na daha ilkin uçmamıştık. Bizim için mühim bir kilometre taşı. Burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Mart’tan itibaren bu destinasyonlara oldukça cazip ücretlerle uçabileceksiniz. Türkiye Avrupalılar için popüler bir destinasyon. Pazar 400 bin koltuk sunmuş olacağız” diye konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.