Taksim’de infial yaratacak tarzda video paylaşan şüpheli gözaltına alındı

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Savaşım ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, toplumsal medya hesapları üstünden paylaşılan videoda, Bölme İstiklal Caddesi üstünde 3 kişinin ellerindeki poşeti göstererek Arapça konuşma yapmış olduğu, vücut dili ile toplumda infial yaratacak tarzda eylemlerde bulunduğunu tespit etti. Paylaşılan video üstüne harekete geçen takımlar, şüpheli kişilerin yakalanmasına yönelik emek harcama başlattı. Takımlar, şüphelilerden A.A.’yı Beyoğlu’nda kalmış olduğu otelde yakalayarak gözaltına aldı.

Videoda yer edinen kişilerin toplumsal medya hesaplarını inceleyen polis, şüphelilerin başka bir toplumsal medya platformunda aynı görüntülerle, aynı yerde ve aynı giysilerle 06.11.2022 tarihinde video paylaşımı yaptıklarını belirledi. 13.11.2022 tarihinde İstiklal Caddesi üstünde meydana gelen patlamayla alay eder şeklinde bir fikir oluşturan videonun, patlamadan ilkin 06.11.2022 tarihinde çekilerek paylaşılmış olduğu anlaşıldı. Ek olarak videoda görülen şapkalı F.R.’nın 08.11.2022 ve A.O.’nun 10.11.2022 tarihlerinde ülkeden çıkış yaptıkları, bu sebeple ilgili videonun İstiklal Caddesi’ndeki patlama vakasıyla ilgisinin olmadığı ortaya çıktı.

Mevzu ile ilgili yakalanan A.A.’nın işlem yapılmak suretiyle adli makamlara sevk edilmiş olduğu bildirildi. Vakayla ilgili araştırma sürüyor

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.