SON DAKİKA: Bakan Nebati’den vergi açıklaması: Eylem Planını yürürlüğe koymaktayız

Son dakika haberler…Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kayıt dışı ekonomik faaliyetlerinin kayıt altına alınarak rekabet enerjisini çoğaltmak, vergi kaybının önüne geçerek sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve gelir dağılımını daha adaletli bir yapıya kavuşturmak için kayıt dışı ekonomiyle mücadelenin devam ettiğini bildirdi.

Bakan Nebati, resmi toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Kayıt dışı ekonomik faaliyetleri kayıt altına alarak rekabet enerjisini çoğaltmak, vergi kaybının önüne geçerek sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve gelir dağılımını daha adaletli bir yapıya kavuşturmak için kayıt dışı ekonomiyle mücadelemize devam ediyoruz.

“2023-2025 KAYIT DIŞI EKONOMİYLE MÜCADELE EYLEM PLANINI YÜRÜRLÜĞE KOYMAKTAYIZ”

Bu kesin mücadelemizi işbirliğinin öneminin bilincinde olarak sürdürüyoruz. Fiil planımızın hazırlığı sürecinde yurttaşlarımız tarafınca iletilen tüm tavsiyeler dikkate alınmış, 291 kurum ve kuruluşumuzla istişareler yapılmış ve ortalama 900 tavsiye değerlendirilmiştir.

Bu kapsamda, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzda yer edinen “Sürdürülebilirliğin Yüzyılı, Kalkınmanın Yüzyılı ve İstikrarın Yüzyılı” hedefleri doğrultusunda 2023-2025 sürecini kapsayan Kayıt Dışı Ekonomiyle Savaşım Fiil Planını yürürlüğe koymaktayız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.