Son dakika: Bakan Adil Karaismailoğlu’ndan A Haber’de önemli açıklamalar!

Son dakika haberleri… Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, A Haber’de canlı gösterilen Melih Altınok ile Sebep Netice programında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Bakan Karaismailoğlu, ulaşımda Türkiye’nin kat etmiş olduğu mesafeyi vurgularken “Terörle anılan böglelerde barajlar ve yollar yaptık” dedi.

Bakan Karaismailoğlu’nun açıklamalarından satır başları…

Yaşamın idamesi için ulaştırma eğer olmazsa olmaz. Yaptığımız işlerle yaşamı kolaylaştırıyoruz. İstihdamın, üretimin, turizmin gelişmesi için kaliteli bir altyapı olması gerekiyor. Biz bakanlık olarak insan, yük ve veri taşıyoruz. Konforlu süratli bir halde taşımalıyız. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 100 yılda yapılacak işleri 20 yılda yaptık. Gelişme ve ihracat rakamlarının rekorlar kırması, Türkiye’de hareketliliğin artması, trafik kazalarının azalması, trafik sıkışıklığının azalması bu yatırımlar yardımıyla oldu. Yaşamı daha güvenli hale getiriyoruz, bu tarz şeyleri işletmek için de büyük bir sorumluluğumuz var. Türkiye’nin tüm coğrafyasına yayılmış 700 bin kişiyle Türkiye için 7/24 çalışıyoruz.

“HAYAT ULAŞINCA BAŞLAR”

Yaptığımız yatırımlar müthiş, dünya imrenerek bakıyor. Tüm sektörlerde “Yaşam ulaşınca adım atar” mottomuz var. Gelişen trendlere uygun şekilde ülkemize hizmet sağlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere vermiş olduğu güvence ile bu kadar büyük bütçelerle çalışıyoruz. Yaptığımız yatırımlarla maksimum kazanç kazanacak hizmetlerle milletimizin hizmetindeyiz. Türkiye’nin önü oldukça açık, büyümeye devam edeceğiz. Büyüdükçe de gelişen gereksinimler için canla başla çalışacağız.

20 YILDA 183 MİLYAR DOLAR

Son 20 senedir ulaştırma altyapısına harcanan para 183 milyar dolar. Bunun 1 trilyon 100 milyar dolarlık üretime tesiri oldu. 1 birimlik ulaştırma yatırımı yaptığınız 10 katı üretim minimum 6 katı da ulusal gelir katkısı sağlıyorsunuz. Bu altyapı yapılmasaydı sıkışıklık olurdu. 20 yıl ilkin 8 milyon vasıta vardı şu an 26 milyon vasıta var fakat trafik sıkışıklığı oldukça daha azca. İstanbul’da 2 tane köprü vardı, 15 Temmuz Köprüsü’nden 220 bin, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden 240 bin vasıta geçiyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden 130 bin vasıta geçiyor, Marmaray’ı 670 bin şahıs geçiyor müthiş projeler bunlar.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.