Savcı Sayan’dan bomba iddia: CHP’li bir Büyükşehir Belediye Başkanı…

CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın CHP’den çekilme etmesi parti kulislerini hareketlendirdi. Aslı Baykal çekilme ettikten sonrasında “Özgürlüğü ve demokrasiyi Türk milleti için isterim. Bu da Türk milleti ile birlikte inşa edilir. Amerikan hamburgercisinde yada Londra tefecisinde değil. ” diyerek Kılıçdaroğlu’na göndermede bulunmuştu.

Baykal, öteki bir paylaşımında ise “Fakat şimdi daha öncelikli bir gündemim var. Gayrımilli odağın iktidar olamayacağı bir kuramsal zemine katkıda bulunmaya çalışıyorum. Sonrasında onları cımbızımla teker teker toplayacağım.” sözleri ile yeni bir münakaşa başlatmıştı.

Savcı Sayan’dan bomba iddia: Bir CHP’li büyükşehir belediye başkanı….

“ASLI BAYKAL BU YÜZDEN İSYAN ETTİ”

A Haber ekranlarına konuk olan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, CHP içinde yurtseverlere müsaade edilmediğini belirterek Aslı Baykal’ın bundan dolayı isyan ettiğini ve bu biçim açıklamalarda bulunduğunu dile getirdi. Savcı Sayan, İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun da yakında isyan edeceğini sözlerine ekledi.

“BEN AK PARTİ’YE KATILMAK İSTİYORUM DEDİ”

Konuşmasını sürdüren Sayan, oldukca konuşulacak bir iddiada bulunmuş oldu. Sayan, “Bundan 3 ay ilkin, CHP’li bir Büyükşehir Belediye Başkanı geldi dedi ki ‘Ben ayrılmak isterim, AK Parti’ye katılmak isterim.’ Halen görevde olan bir CHP’li büyükşehir belediye başkanı. ‘Bunlar mayın tarlası’ dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı iken ‘Ben AK Parti’ye geçmek isterim’ diyen bile vardı. Kazan kaynıyor CHP’de.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.