Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük ilçenin kapılarını depremzedelere açtı

AK Parti Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, sosyal medya hesabı Facebook’tan yaptığı canlı yayında önce kendisine geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Başkan Sülük, “Sevgili hemşehrilerim. Öncelikle hepinize geçmiş olsun. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum.” Malatya Büyükşehir Belediyesi ve tüm devlet kurumlarıyla birlikte gece gündüz demeden elimizden geleni yapıyoruz. Hamdolsun tüm köylerimize ulaştık. Orada zarar gören vatandaşlarımızı sağlam evlere yerleştirdik. ‘Pütürge’ye hayvanlarıyla birlikte sağlam bir yuvaları olsun’ dedi.

“24 SAAT ÇALIŞIYORUZ”
Başkan Sülük, “Şu anda gece gündüz çalışıyoruz. Yarın mahallemizdeki tüm grup yolları açılacak. Malatya Pütürge arasındaki Kubbe Dağı da kapatıldı. Bugün öğle saatlerinde açıldı.” Bir çağrıda bulunan Başkan Sülük, “Burada bir çağrı yapıyoruz. Malatya’daki depremden etkilenen hemşehrilerimizi Pütürge’de misafir etmeye hazırız. 1000 aileyi ağırlayabiliriz. Vatandaşlarımızla istişarelerde bulunduk” dedi. Burada evleri sağlam olan her vatandaşımız bir aileyi ağırlayacak. Aynı zamanda devletimizin tüm kurumları sosyal tesisleri, yurtları, okulları zarar görmeden vatandaşlarımızı ağırlamaya hazır” dedi.

“Birbirimize KOCAMAN OLUP YARALARIMIZ OLACAĞIZ”

Pütürge Belediyesi olarak ev sahibi depremzedelerin yiyecek-içeceklerini karşılayacaklarını vurgulayan Başkan Sülük, “Hepimize geçmiş olsun. Yaralarımızı birlikte saralım inşallah. Malatya’da mazlum hemşehrilerimize sesleniyorum. Pütürge’de çadır kurmak, dışarıda durmak istemeyenler için buradayız. Allah bir daha böyle felaketleri ülkemizde yaşatmasın. Hepimiz üzgünüz. Yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Sarılıp yaralarımızı birlikte saracağız. Her türlü yardıma hazırız. Sizleri burada ağırlamaktan onur duyarız. Belediyeyi istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Direk gelebilirsin.” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.