Profesyoneller Film İncelemesi

Blu-ray kataloğunun yeni alanlara, özellikle yeni olmayan veya efekt yüklü filmlere yayılmaya başladığını görmekten memnunum. Pek çok çok güzel film var, özellikle 60’lardan harika performansları, prodüksiyon değerleri ve sunumu olan bazıları.

Profesyoneller (1966) mükemmel bir örnektir, türün pek çok geleneğini alıp onları nefis bir şekilde altüst eden bir western.

Dört profesyonel asker – Lee Marvin, Burt Lancaster, Robert Ryan ve Woody Strode – Claudia Cardinale’yi Meksikalı haydut Jack Palance’ın pençelerinden çıkarmak ve onu zengin kocası Ralph Bellamy’ye geri vermek için bir iş buluyor. Daha sonra onun bir zamanlar inandıkları kadar kaçırılmış olmadığını keşfetmeselerdi, bu yeterince basit olurdu.

Yönetmen Richard Brooks da senaryoyu yazdı ve bu iki rol arasındaki zıtlık onun vizyonunu gölgelemiyor. Cat on a Hot Tin Roof ve Blackboard Jungle ile birlikte , bu kesinlikle onun en iyi çalışmasıdır ve John Ford ve Sam Peckinpah’ın daha iyi westernleri ile orada derecelendirilir.

Profesyoneller ayrıca, türün Vahşi Batı’nın daha hayali görünümünden Spagetti döneminin cesur gerçekçiliğine ve vahşiliğine geçtiğinde girdiği bir geçiş aşamasına işaret ediyor. The Professionals’ın görüntülerinden bir miktar ata borçlu olan The Wild Bunch için bir atlama taşı olarak görülebilir .

Ama şaşırtıcı bir şekilde, bu film sadece harika bir yönetmenlik, yazı ve Burt Lancaster’ın tek seferde kaç diş çekebileceği ile ilgili değil. Ayrıca, haklı olarak Oscar’a aday gösterilen, ancak bir şekilde A Man for All Seasons ile kaybetmeyi başaran harika bir sinematografisi var .

Ve neyse ki Blu-ray, tüm pişmiş toprak renk tonlarında muhteşem çöl manzarasını yakalayarak bu sinematografinin hakkını veriyor. Bu filmdeki renk dudak uçuklatıyor ve bir çizgi roman sergisi gibi ekrandan fırlıyor. Ama bundan daha fazlası, her durak hareketli bir Memur manzarası gibi zarif bir şekilde çerçevelenmiştir. Aşırı kritik olmam gerekirse, baskının transferden önce bir kez daha yıkamayla veya birkaç karede biraz dijital epilasyonla yapılabileceğini düşünüyorum, ancak bu dönemin diğer western’leriyle karşılaştırıldığında hem doygunluk hem de netlik açısından olağanüstü.

Ses de genellikle iyidir, ancak zaman zaman önceden kaydedilmiş ses döngülerinden inşaat silahlı çatışmaları için bu çağda eğilimi ortaya çıkarmasına rağmen. Sonuç olarak, bazı silah atışları ve sekmeler, Dolby TrueHD 5.1 sunumunun sunabileceği kadar frekans açısından zengin değil. Bununla birlikte, genel olarak ses standardı, tipik bir Batılının seveceğinden çok daha yüksektir.

Ancak, film meraklıları için ying’in bir yang’ı olmalı ve bu diskte neredeyse var olmayan ekstralar var. Toplamda 45 dakikadan kısa çalışma süresine sahip, tümü DVD kalitesinde üç küçük özellik vardır. Ne yazık ki bu filmdeki insanların çoğu ve bunu yapanlar uzun zaman önce öldü, bu yüzden bazı mazeretler yok gibi değil.

https://izlefilmdizi.co/

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.