NY Times’tan alçak başlık! İstiklal’deki saldırı üzerinden Türkiye’ye kinlerini kustular

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer edinen İstiklal Caddesi’nde meydana gelen hain hücum dünya basınında da geniş yankı buldu. ABD merkezli, NY Times gazetesinin saldırıya ilişkin yapmış olduğu haberde kullandığı başlık ise tepkilere niçin oldu.

TURİST VURGUSUYLA SERVİS ETTİLER

NY Times gazetesi, okuyuculara İstanbul’daki hücum haberini servis ederken, “Her yıl dünyanın dört bir yanından Türkiye’yi ziyaret eden on milyonlarca turistin bir çok, Pazar günkü bombalamanın gerçekleştiği bölgede zaman geçiriyor” ifadelerini kullandı.

BİR SKANDALA DAHA İMZA ATTILAR

Tepki almasına karşın paylaşımını kaldırmayan gazete bir skandala daha imza attı. Toplumsal medya hesabından bir paylaşımda daha bulunarak, “Pazar günkü patlama, önceki yıllarda şehirlerini vuran ölümcül saldırılardan uzaklaşıyor şeklinde görünen Türkiye için beş senelik nispeten sakin bir süreci paramparça etti.” söylemlerinde bulunmuş oldu.

AKILALMAZ İFADELER

Gazete, “Türkiye gezim sektörü koronavirüs pandemisinden kurtulmak için çalışırken, patlama senelerce devam eden sakinliği paramparça etti.” şeklinde akılalmaz ifadelere de yer verdi.

GAZETEYE TEPKİ YAĞDI

Pek oldukça okuyucu, NY Times’ın attığı başlıklara tepki göstererek ’11 Eylül 2001’deki saldırıda bu şekilde bir manşet yazar mıydınız?’ diyerek tepki gösterdi.

İşte gelen tepkilerden bazıları:

İstiklal’deki hain saldırıyı fırsat bildiler: Vatandaşı kışkırtma yarışına girdiler

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.