Meksika’da inanılmaz olay! Halk belediye başkanını kaçırdı! Yakarak öldürmekle tehdit ettiler

Meksika’nın Puebla eyaletine bağlı Tepeyahualco kentinde yaklaşık 100 kişilik bir grup, bölgede çıkan orman yangınına belediye yetkililerinin yeterince müdahale etmediği gerekçesiyle protesto eylemi yaptı.

30 KİŞİLİK GRUP KAÇIRDI

Belediye binası önünde toplanan göstericiler, bölgede geniş bir alanda tahribata yol açan yangınla ilgili uzun süredir herhangi bir işlem yapılmadığını ifade ederek yetkililerden açıklama istedi. Saatler sonra Tepeyahualco belediye başkanı Monica Martinez ve bazı belediye meclis üyeleri protestocuları karşılamak için belediye binasına gitti. Yetkililer halkla toplantı yaparken anlaşmaya varmayınca 30 kişilik bir grup protestocular arasından Belediye Başkanı Monica Martinez ve belediye meclis üyelerini kaçırdı.

İŞLEM DÜZENLENECEK

Belediye başkanı ve diğer yetkilileri istifaya çağıran protestocular, taleplerinin karşılanmaması halinde onları yakarak öldürmekle tehdit etti. Puebla Eyaleti İçişleri Bakanı Julio Roberto Gomez yaptığı açıklamada, Puebla Eyalet Polisinin Tepeyahualco kentinde operasyon düzenleyeceğini ve kaçırılan yetkililerin kurtarılacağını söyledi. (İHA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Hollanda'da görülen deli dana vakası!Hollanda’da görülen deli dana vakası!
Rusya harekete geçti!  Zelensky, 'Büyük intikam başladı' sözleriyle duyurduRusya harekete geçti! Zelensky, ‘Büyük intikam başladı’ sözleriyle duyurdu
CHP'li Tanrıkulu, Millet İttifakı adayını açıkladı CHP’li Tanrıkulu, ‘Bir aksilik olmazsa’ diyerek Millet İttifakı adayını açıkladı

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.