Kleopatra Plajı Nerede? Yol Tarifi İle Kleopatra Plajı’na Nasıl Gidilir, Ücretli Mi, Giriş Ne Kadar?

Kleopatra Plajı nerede diye merak ediyorsanız araştırmanızı Antalya bölgesine yönelik yapmanız gerekir. Kleopatra Plajı’na iyi mi gidilir sorusuna da kısa bir araştırma neticesinde yanıt bulabilirsiniz. Günümüzde birçok plaj ücretlidir. Kleopatra Plajı ücretli mi sorusu da bu yüzden merak edilenler arasındadır. Kleopatra Plajı hikayesi ise son aşama ilgi çekicidir. Kleopatra Plajı’nın özelliği nedir sorusunun cevabı yazımızın devamında.

Kleopatra Plajı Nerede?


Kleopatra Plajı, Antalya’nın Alanya ilçesi sınırları içindedir. Alanya zamanı yarımadasında bulunan plaj, Damlataş Mağarası’nın bittiği bölümden adım atar. Plajın uzunluğu ise 2 km’dir. Görkemli kumu ve turkuaz denizi ile dikkat çeken bu plaj, yazları oldukça yoğun olan bir yapıya haizdir.

Kleopatra Plajı Ücretli Mi?


Kleopatra Plajı, bir halk plajı özelliği taşır ve parasızdır. Plajda, şemsiye ve şezlong kiralamak için tercih edebileceğiniz işletmeler vardır. Bu işletmelerden istifade ile tutarı karşılığında şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz. Ek olarak yeme içme için de tercih edebileceğiniz işletmelerden yararlanabilirsiniz.

Kleopatra Plajı Hikayesi


Kleopatra, MÖ 69 ile MÖ 30 yılları aralığında yaşamış, Antik Mısır’ın son Helenistik kraliçesidir. Kleopatra Plajı da adını Kleopatra’dan almıştır. Plajın hikayesi ve efsanesine bakılırsa Roma generali olan Antony, Alanya ve çevresini Kleopatra’ya armağan etmiştir. Kleopatra, her gün kalenin yamaç kısmından plaja inerek bu plajda denize girermiş. Bundan dolayı plaj, “Kleopatra’nın saçlarını yıkadığı plaj” olarak da anlatılır.

Kleopatra Plajı’nın Özelliği Nedir?


Kleopatra Plajı’nın en mühim özelliği, sarı kumları ve turkuaz denizin alımlı görünümüdür. Plaj, bu fizyolojik özelliği ve efsanevi hikayesi ile dünya genelinde ilgi çekici bir plaj konumuna gelmiştir. Bundan dolayı her yıl binlerce yerli ve yabancı gezgin, bu plaja gelmiş olarak deniz ve kumdan istifade eder.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.