İSFA Elektrik ve Elektronik Ev Teknolojileri Fuarı’nda akıllı ev teknolojileri görücüye çıkıyor

FUARA KATILAN FİRMALAR ÜRÜNLERİNİ ÜCRETSİZ SERGİLEYECEK

Dünyanın her bölgesinden ziyaretçiler ve satın almacıların katılacağı “İSFA Elektrik ve Elektronik Ev Teknolojileri Fuarı”, İstanbul Fuar Merkezi’nde 100.000 m2’lik alanda beyaz eşya, elektrikli ve elektronik ev teknolojilerine dair her şeyi kapsıyor. Fuarın bu yılki teması “Yaşamı kolaylaştıran akıllı evler ve ev teknolojileri” olacak. Fuar esnasında katılımcılar, akıllı ev sistemleri, IoT cihazları, ev otomasyonu ve enerji verimliliği ürünleri benzer biçimde son teknolojiler hakkında data sahibi olabilecekler ve bu ürünleri deneyimleyebilecekler. Ek olarak, fuar esnasında uzman konuşmacılar tarafınca düzenlenen seminerlerde “Akıllı ev teknolojilerinin bugünü ve yarını” konuşulacak. Dünya fuarcılık tarihinde ilk kez gerçekleşen “bedelsiz” fuar organizasyonu, Cumhuriyetimizin 100. yılı onuruna gerçekleştirilecek.

Şirket temsilcisi mevzu ile ilgili şu açıklamalarda bulunmuş oldu; “Sektörel ihracat ağırlıklı fuarımıza; beyaz eşya, elektrikli ve elektronik ev teknolojileri ile ilgili tüm üretici ve markalarımız bedelsiz katılabilecek. Yüksek teknoloji ve yüksek katma kıymetli ürünler üreten markalarımızın, tüm dünyaya ürünlerini sergilenmesine aracılık ederek ihracata ekonomiye sürdürülebilir katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Türkiye, ihracatta 225 milyar dolar ile 22 trilyon dolarlık dünya ticaretinde ortalama %1 hisse alarak, 29. sırada içeriyor. İthalatta ise 271 milyar dolar ile 23. sırada. Bu rakamlar dünya ekonomisinde 10. büyük iktisat olma iddiasında olan Türkiye açısından daha yapılacak oldukça şey bulunduğunu da ifade ediyor. Türkiye, elektrik elektronik ürünleri ihracatında 14 milyar dolar ile toplam ihracatın 5. esnasında içeriyor. ” dedi.

TÜRKİYE; ELEKTRİK VE ELEKTRONİK CİHAZ ÜRETİMİNDE ÇİN’DEN SONRA 2. SIRADA

“Elektrik ve Elektronik Ev Teknolojileri sektörü, dünya genelinde hızla büyüyor ve hayatımızı kolaylaştırıyor. Bilhassa, akıllı ev teknolojileri, IoT (Web of Things) cihazları, ev otomasyonu ve enerji verimliliği ürünleri benzer biçimde alanlarda süratli bir gelişme eğilimi gözlemliyoruz. Raporlar, dünya genelinde Elektrik ve Elektronik Ev Teknolojileri sektörünün 2023 senesinde senelik averaj %16-20 içinde büyüyeceğini öngörüyor. Bu gelişme, bilhassa Asya, Şimal ABD ve Avrupa benzer biçimde bölgelerde yoğunlaşıyor.

Sektörde büyümenin temel sebepleri içinde; artan nüfus, gelişen ekonomiler, yükselen yaşam standardı, artan enerji maliyetleri ve çevre koruma bilinci içeriyor. Bu nedenlerle, evlerde enerji verimliliği ürünleri, akıllı ev teknolojileri ve ev otomasyonu sistemleri benzer biçimde ürünlerin kullanımı her geçen gün daha oldukça yaygınlaşıyor.

Türkiye, gerek beyaz eşyada gerekse de elektrik ve elektronik aygıt üretiminde Dünyada Çin’den sonrasında 2. üretim üssüdür. Avrupa’nın ise en büyük beyaz eşya ve tv üreticisidir. Bu ürünlerimizin en büyük satış kanalı da halen Avrupa dır. Avrupa pazarında en tepede olmamız, kalite olarak bir mesele olmadığı, en zor ve talepkar bir pazarda bile önder olabileceğimiz gösteriyor olması açısından oldukça önemlidir. Bununla beraber Dünya ticaretinden %1 hisse alan ve bunu çoğaltmak isteyen ülkemizin Avrupa pazarından başka ülkeler ile ticaretini çoğaltmak gerektiği, pazarlarını çeşitlendirmesi gerektiği aşikardır.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.