Fransa’dan kendi tırıyla yardım getirdi! 24 yaşındaki kadın Kahramanmaraş’a ulaştı

Yıllar önce Fransa’ya yerleşen Yozgatlı gurbetçi bir ailenin kızı olan 24 yaşındaki Gülfem Zengin, 10 ili vuran Kahramanmaraş deprem felaketine kayıtsız kalmadı. 4 yıldır kamyon kullanan Gülfem Zengin, bir dernek öncülüğünde toplanan yardımları Kahramanmaraş’a ulaştırdı. 6 ülke gezdiğini iddia eden Zengin, yolculuğunun 4 gün sürdüğünü söyledi.

‘TÜRKİYE’YE FRANSA’DAN YARDIM ALABİLECEĞİM TEK KİŞİ’

Depremlerden duyduğu üzüntüyü dile getiren Gülfem Zengin, “Depremi duyduk. Akrabalar, meslektaşlar, hepimiz şok olduk. İlk günler oldukça zordu. Videoları izlerken haberlerde ve sosyal medyada kalbimiz ikiye ayrılıyor. Buraya ne için geldim? Bir kamyon şirketim var. Tek yapabildiğim Fransa’dan Türkiye’ye yardım getirmekti. Bunlar sahip olduğum şanslardı. 6 ülkeyi geçiyoruz. Sonra Türkiye’ye giriyoruz. Benden önce 4-5 tır gönderildi. Salı günü dışarı çıktım. Yani toplamda 4 gün. Paltolar, takımlar, elbiseler hepsi yepyeni. İçinde kedi maması, köpek maması, su ve ilaç var” dedi.

“ŞİMDİ 4 BİN 300 MİLE GİTTİM”

Duygularını dile getiren Zengin, “Şimdi 4 bin 300 kilometre yol kat ettim. Yorgun veya stresli hissetmiyorum. Yol boyunca birkaç ev gördüm. Hepsi yok edildi. Onu haberlerde görmek başka, canlı görmek başka. Olaysız yardım getirdim” dedi. (İHA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kiralama Fırsatları Açıklandı!  'İzin vermeyeceğiz'Kiralama Fırsatları Açıklandı! ‘İzin vermeyeceğiz’
Kendisine yöneltilen suçlamalar gündemdeydi! Kendisine yöneltilen suçlamalar gündemdeydi! “Hemen görevden alındık”
O haritadaki detay üzdü sadece iki tane kaldıO haritadaki detay üzdü sadece iki tane kaldı

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.