Felaket kurtarma Planı Geliştirme

Felaket kurtarma Planı Geliştirme

Felaket kurtarma planı geliştirmek, iş sürekliliği planının hayati bir parçasıdır. Kuruluşların en kötü senaryoya hazırlanmalarına yardımcı olurken, kesintileri ve sigorta primlerini de en aza indirir.

 

Felaket kurtarma planı, sigorta poliçeleri, stoklar, yedekleme tesisleri ve iletişim ekipmanı gibi çeşitli bileşenleri içermelidir. Ayrıca etkinliğini sağlamak için test edilmeli ve değerlendirilmelidir.

 

Felaket kurtarma önemlidir çünkü kritik sistemlerin ve altyapının korunmasına yardımcı olur ve bir felaket durumunda kritik sistemleri ve uygulamaları yeniden kurar. Ayrıca kuruluşların müşterileri elinde tutmasına ve yeni müşteriler edinmesine yardımcı olur.

 

Kuruluşunuzu etkileyebilecek tehditleri belirlemek ve en olası çözümleri belirlemek önemlidir. Örneğin, bir doğal afet tüm üretim tesisinizin kaybına neden olabilir. Siber saldırılar ve kritik ekipmanların arızalanması gibi tehditlere hazırlanmak da önemlidir.

 

Kurtarma planı, kritik iletişim bilgileri listeleri, yedek çalışan konum listeleri, mikrobilgisayar donanımı ve saha dışı depolama konumları hakkındaki bilgileri içermelidir. Formları, stokları ve malzemeleri de içermelidir.

 

Örneğin, çalışanlar için güvenli ve kullanışlı bir Felaket kurtarma siteniz olmalıdır. Bu, toplu taşıma araçlarına ve olanaklara yakın bir yer içermelidir. Ayrıca sitenin güvenli ve uzun vadeli olduğundan emin olmalısınız.

 

Olağanüstü durum kurtarma planına aşina olan çalışanlarınız da olmalıdır. Planın uygulanmasındaki rollerini bilmeliler. Bu, plana ve uygun şifrelere erişimi içerir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.