Depremin acı fotoğrafı! Ölen çocuklar için balon koydular

Hatay, Kahramanmaraş depremlerinden en çok etkilenen illerden biri oldu. Yüzlerce bina yıkılırken, çoğu bina iş makineleri tarafından yıkıldı. Adana’dan Antakya’ya gelen Ogün Abi Çocuk Derneği üyeleri herkesin dikkatini çeken bir etkinlik düzenledi.

Dernek üyeleri, hayatını kaybeden çocukların anısına enkaz alanlarına rengarenk balonlar astı. Üyeler, çocukların öldüğü noktaları tespit ediyor ve molozların içine girerek balonları bırakıyor. Logosu kırmızı balonlu çocuk olan dernek üyelerinin kıyafetlerine de ‘Tüm Çocuklar İçin’ yazıldı.

‘BURADA MELEKLERİMİN ÇOĞUNU KAYBEDİM’
Çok üzüldüğünü söyleyen dernek kurucusu Ogün Sever Okur, “Çocuklara ulaşmaya başladığımız kampanyanın ardından derneğimizi kurduk.

Normalde her türlü sağlık sorunu olan çocukların ihtiyaçlarını karşıladık ve onlar için etkinlikler düzenledik. Birçok meleğimi burada kaybettim. Burada hayatını kaybeden çocuklar adına balonlar asıyoruz. Buradaki her balon bir çocuğu temsil ediyor” dedi.

“Acılar her geçen gün büyüyor”
Balonları Hatay’ın her yerine ulaştırmaya çalıştıklarını belirten Okur, “Hayatını kaybeden çocukların hatırasını yaşatmaya çalışıyoruz. Keşke bu balonları çocukların eline teslim edebilsek.

Ne yazık ki çocuklarımızı kaybettik. Burası eskiden bir anaokuluydu ve binada çok fazla çocuk yaşıyordu. Dokunduğumuz ve çocukların yaşadığı her yere bu balonları asmayı planlıyoruz” dedi.

Depremin olduğu ilk hafta Adana ve Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katıldığını belirten Okur, “Her çocuğumun cansız bedenini teslim aldığımda içimden bir parça koptu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.