Depremin 8. gününde yaşam arayışı sürüyor! Türkiye yeni mucizeler bekliyor! Can kaybı sayısı 30 bine dayandı…

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem Türkiye’yi adeta sular altında bıraktı. Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma neden olan depremde şimdiye kadar açıklanan ölü sayısı 30 bine ulaştı.

Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma neden olan depremde illere çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi. Kurtarma çalışmalarının bitmesiyle birlikte günler sonra sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. İşte enkazdan o mucizeler…

170 YILINDA KURTARILDI

Gaziantep’te yıkılan binanın enkazı altında kalan 40 yaşındaki Sibel Kaya, 170 saat sonra kurtarıldı.

AFAD’a bağlı arama kurtarma ekipleri, Mahalle Afet Gönüllüleri, Güngören Belediyesi ve Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı arama kurtarma ekipleri, yıkılan 5 katlı Zamanlar Apartmanı’nın zemin katına ulaştı.

Zamana karşı yaşam mücadelesi veren ekipler, ulaştıkları Sibel Kaya’yı battıktan 170 saat sonra kurtardı.

Ambulansa alınan Kaya, hastaneye kaldırıldı.

2

AMBALAJINDAN ZAMANINDA ÇIKARILMIŞTIR 166

Adıyaman’ın Besni İlçesi’nde arama kurtarma çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesindeki arama kurtarma ekipleri, ısı ölçerle yapılan taramada yaşadığı belirlenen bir kişi için çalışma başlattı.
Saatler süren çalışmanın ardından 60 yaşındaki Erengül Önder, depremden 166 saat sonra enkazdan çıkarıldı.

Oldukça bitkin olduğu gözlemlenen Önder, itfaiye tarafından sağlık ekiplerine teslim edildi.

3

SAAT 165’TE GELEN MUCİZE

Adıyaman’dan bir sevindirici haber daha geldi. Özer Apartmanı’nda yapılan kontrollerde enkazdan gelen ses üzerine tam donanımlı profesyonel ekipler çalışmalarını o bölgeye yöneltti.

Enkazın altında yaşam koridoru oluşturan ekipler, 44 yaşındaki Naime Şakar’a ulaştı. İğneyle kuyu kazar gibi çalışan ekipler, Naime Şakar’ı enkazdan saatler sonra kurtardı. Deprem felaketinin 165. saatinde gelen müjdeli haber sevinçle karşılandı.

3

160 SAATTE KURTARMA

Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde 10 ili vuran depremlerin ardından Hatay’da arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Antakya’nın merkez ilçesinde yıkılan Özgür apartmanında arama kurtarma ekipleri çalışma yürüttü. Ekipler, göçüğün altında bir kişinin yaşadığını belirledi.
Çalışmalar sonucunda 11 yaşındaki Lena Maradini depremin 160. saatinde kurtarıldı. Enkazdan çıkarılan ve sedyede taşınan Maradini, hastaneye kaldırıldı.

4

MUCİZEVİ YAVUZ’UN ADI: 159. SAATTE SÖYLEDİ

Kahramanmaraş 12 Şubat İlçesi’nde arama kurtarma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Tacikistan ve AFAD ekiplerince yürütülen arama kurtarma çalışmalarının 159. saatinde 3 yaşındaki Yavuz Cambaz kurtarıldı.

Saatler süren çalışmanın ardından Yavuz, sağlık ekipleri tarafından 7 katlı binanın enkazından çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.

5

159 SAATTE DEDİLER

Arama kurtarma çalışmalarında umutlar tükenmeye başlarken, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinden müjdeli haber geldi. 159 saat enkaz altında kalan 18 yaşındaki Saadet Coşkun sağ olarak kurtarıldı. Nurdağı İlçesi Arslanlı Mahallesi’ndeki 5 katlı Nilüfer Apartmanı’nın enkazında yürütülen arama kurtarma çalışmalarında yakalanan sis, ilk umut ışığını yaktı.

6

Jandarma ve güvenlik görevlilerinin insanüstü çalışmasıyla enkazdan çıkarılan Saadet Coşkun, ilk müdahalenin ardından ambulansla götürüldü. Nurdağı’nda görev yapan Şırnak Valisi Osman Bilgin, enkaz saha çalışmasını inceledikten sonra Saadet’i kurtaran ekipleri tek tek tebrik etti.

Hatay’ın Antakya ilçesinde madenciler, depremden 159 saat sonra Asyanur Öksüz’ü (18) enkazdan canlı çıkardı.

7

Antakya’da arama kurtarma çalışmalarını sürdüren Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı madenciler, enkaz altında kalan Asyanur Öksüz’ü kurtarmak için 6 saat çalıştı.

Asyanur, kendisine katılan madenciye, “Doğrudan güzel bir boşluğa düştüm. Bana bir şey olmadı” dedi.

159 saat sonra enkazdan çıkarılan Asyanur, tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı.

8

158 SAATTE MUCİZE

Kocaeli’den Adıyaman’a gelen Gölcük Tersanesi Komutanlığı Arama Kurtarma Timi, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Miraç Sitesi enkazında 3 gün boyunca arama kurtarma çalışması yaptı.

Ekipler, enkaz altında kalan 10 yaşındaki Asima Baltacı’ya 158 saat sonra ulaştı. Küçük Asima, kurtarma operasyonları sırasında askerlerden jöle istedi. Görevinden alınan Asima, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ekipler aynı binadan 3 kişiyi daha canlı olarak çıkardı.

9

Hatay’ın Antakya ilçesinde enkaz altında kalan kadın 158’inci saatte kurtarıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, itfaiye ekipleri kentte arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir apartman dairesinde yaşam belirtisi bulan ekipler, enkaz arasında arama kurtarma çalışması başlattı. Ekipler, yoğun çalışmaları sonucunda 63 yaşındaki Hafsa Dağcı’yı depremin 158. saatinde enkazdan çıkarmayı başardı. Dağcı, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

10

156 ZAMANDA KURTARILDI MUSLERA ARADI

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 156 saat sonra enkazdan kurtarılan 9 yaşındaki Semih İnce, bir damacana su ve çilekli dondurma istedi. Kendisinin de Galatasaray taraftarı olduğunu öne süren Semih, İcardi ve Muslera’yı da çok sevdiğini söyledi.

Enkaz altından çıkarılırken hastaneye kaldırılan Semih’in diyaloğunu haberlerden öğrenen Muslera, Galatasaray’ın avukatı aracılığıyla telefonla konuştu. Muslera, Semih’e “Gömleğini istiyorum”, “Hemen gönderirim” yanıtını verdi.

11

155. ŞİMDİ

Hatay’ın Antakya İlçesi’ne bağlı Cebrail Mahallesi’nde 23 yaşındaki zihinsel engelli Hüseyin Seferoğlu bir apartmanın enkazından kurtarıldı.

Hatay’ın Defne ilçesi Şükrü Güçlü Caddesi üzerinde yıkılan Sümer apartmanının enkazından 34 yaşındaki Tolga Fakıoğlu 155 saat sonra kurtarıldı.

Gaziantep’in Nurdağı İlçesi’ndeki Yunus Kaya Apartmanı’nın enkazından 8 yaşındaki Semih Ege İnce 155 saat sonra kurtarıldı.

12

153. ŞİMDİ

Hatay’da Cebrail Mahallesi Emlak Konutları’nın enkazında kalan 28 yaşındaki Rabia Kalçın, 153 saat sonra kurtarıldı.

Adıyaman’da 21 yaşındaki Rukiye Sincar, Yamanlar Apartmanı’nın enkazından 153’üncü saatte kurtarıldı.

13

152. ŞİMDİ

Adıyaman’da 7 yaşındaki Ahmet Narlıkuyu mevkiinin enkazından 152’nci saatte kurtarıldı.

Adıyaman’da ablukanın çökmesi sonucu enkaz altında kalan 22 yaşındaki Rabia Kırmızı ile 28 yaşındaki kardeşi Elif Kırmızı 152 saat sonra kurtarıldı.
Hatay’ın Antakya İlçesi Fahri Korutürk Sokak’ta enkaz altında kalan 85 yaşındaki İsmihan isimli kadın, 152 saat sonra kurtarıldı.

14

150. SAATTE DÖRT MUCİZE

Hatay’da müftülüğün yanındaki binanın enkazından 150’nci saatte Dada isimli kız çocuğu kurtarıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kurtarılan kızın görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Koca, kendi adına, “150’nci saatin müjdesi. Ekipler tarafından az önce kurtarıldı. Her zaman umut vardır!” açıklamalarda bulundu.

15

Hatay’ın Defne İlçesi Armutlu Mahallesi’nde yıkılan Öfkeli Apartmanı’nın enkazından 64 yaşındaki Müzeyyen Kızgın kadın 150. saatte sağ olarak kurtarıldı.

Hatay’ın Antakya İlçesi Ürgenpaşa Mahallesi’ndeki Şehit Turan Caddesi Ali Sayar Meslek Yüksekokulu’nun üzerinden geçen Ömer ve annesi 150 saat sonra enkazdan kurtarıldı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kastamonu'da yolcu otobüsü devrildi: 30 kişi yaralandıKastamonu’da yolcu otobüsü devrildi: 30 kişi yaralandı
Kurtarma ekibi acı gerçeği keşfetti!  kullanılan deniz kumuKurtarma ekibi acı gerçeği keşfetti! kullanılan deniz kumu
71 ilde okullar 20 Şubat'ta açılacak, 10 ilde 1 Mart'a kadar tatil edildi71 ilde okullar 20 Şubat’ta açılacak, 10 ilde 1 Mart’a kadar tatil edildi

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.