Çekyatta uyuyan babasını tüfekle öldürmüştü

6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen tutuklu sanık Emirhan Ş. (22), yaşamını yitiren Erkan Ş’nin yakınlarından bazıları ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmada şahit olarak dinlenilen sanığın kız arkadaşı Simge B’nin halası Çiğdem B, sanığın iddiasının aksine yeğeni ile Emirhan Ş’nin ailesinin arasının iyi bulunduğunu, karşılıklı görüşülerek evlilik hazırlıklarının konuşulduğunu söyledi.

Vaka günü kendisinin evinde kalan yeğeninin odadan ağlayarak çıktığını ve sanığın kendisine tehdit ve şantajla cinsel istismarda bulunduğunu söylediğini aktaran Çiğdem B, “Bizim yanımızda telefonu açarak ‘Ben aileme yaptıklarını söyledim, bana şantaj yapamayacaksın artık’ dedi. Telefondayken ben kendisine bu tarz şeyleri yapmış olup yapmadığını sormuş oldum. ‘Evet fakat Simge ile evleneceğim’ dedi. Emirhan, Simge’ye onu istemeye geleceklerini bu durumu babası ve amcasına anlatmaması icap ettiğini söylemiş oldu. Bu telefon hitabı akşam üstü oldu. Sabah polis Simge’yi aradı, vakası o vakit öğrendik.” diye konuştu.

Vaka günü suç duyurusu üstüne eve giden 112 Acil Servis çalışanı ile ambulans şoförü ise Erkan Ş’nin çekyatın üstünde cansız bedenini bulduklarını, ne işe yaradığını sorduklarında anne ve oğlunun bir patlama sesi duyduklarını söylediklerini dile getirdi.

Ek müdafa hakkı verilen sanık Emirhan Ş, rahatsız etme iddiasının doğru olmadığını sadece vaka günü birlikteliklerini öğrenen kız arkadaşının halası Çiğdem B’nin kendisini tehdit ettiğini ve 7 gün süre verdiğini ileri sürdü.

Babasını isteyerek öldürmediğini öne devam eden sanık, “Sokaktan sesler ulaşınca karşı tarafın kapıya geldiğini düşündüm. Tüfeği aldım, babamla annem yatıyordu. Babamın sol elini kaldırdığını görünce tetiği çektim. Yaptığım için hakikaten pişmanım. Babamı seviyordum. Vurduktan sonrasında yarasına tampon yaptım sonrasında da kalp masajıyla onu kurtarmaya çalıştım.” savunmasını yapmış oldu.

Sanığın akıl sağlığına ilişkin rapor alınmasına ve tutukluluğunun devamına kabul eden mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İNTİHAR İHBARIYLA GİTTİKLERİ OLAY CİNAYET ÇIKMIŞTI

Osmangazi ilçesi Çekirge Mahallesi Çamlık Sokak’ta, 18 Mart gecesi Erkan Ş’nin (45) intihar etmiş olduğu suç duyurusu üstüne vaka yerine polis ekipleri sevk edilmişti. Bursa Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Katliam Yazıhane Amirliği ekipleri, Erkan Ş’nin, oturma odasındaki koltukta tüfekle vurularak ölmüş bulunduğunu görmüş, bu sırada evde bulunan Erkan Ş’nin eşi Pınar Ş, mutfaktayken tabanca sesi duyduğunu belirterek, eşinin intihar ettiğini ileri sürmüştü.

Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında polis, Pınar Ş. ve vaka esnasında evde olmadığını iddia eden oğlu Emirhan Ş’yi gözaltına almıştı.

Simge B. ile evlenmesini istemediği iddiasıyla aralarında geçen münakaşa sebebiyle, çekyatta uyuyan babasını tüfekle vurduğunu itiraf eden Emirhan Ş, çıkarıldığı hakimlikçe “üst soya karşı kasten öldürme” suçlamasıyla tutuklanmış, Pınar Ş. ise adli denetim şartıyla özgür bırakılmıştı.

Hakkında dava oluşturulan sanığın “üst soya karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması isteniyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.