Bitci Erkekler Türkiye Kupası’nda eşleşmeler belli oldu!

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkan Vekili Ömer Onan, TBF yöneticileri ve Bitci Türkiye Kupası’nda savaşım edecek takımların temsilcileri kura çekiminde yer aldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF Başkan Vekili Ömer Onan, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde seyir zevki yüksek maçların oynandığını söylerken, “Kulüplerimiz mali kriterleri uygularken ilk başta zorluklar yaşamalarına karşın iki taraf da bunun arkasında durdu. Artık kulüplerimiz bütçe yaparken ince eleyip sık dokuyor. Mali kriterler olmadan ilkin oyuncular geçirme ediliyor ve sonrasında da takımlarımız ödeme güçlükleri yaşıyordu. Fakat bugün geldiğimiz noktada kıran kırana maçlar oynanıyor. Genel menajerlerimizi de kutlama etmek isterim. Eski zamanlardan örnek veriyorum; tüm genel menajerler bir tek kontratları yaparlardı. Artık her takımın genel menajeri bir sonraki yıl ekibe katacağı oyuncuları izliyor ve en doğru parçaları takıma yerleştiriyor. Böylelikle takımlarımız ciddi kazanımlar elde ediyorlar. Son topta biten maçlarda bir teşekkür de hakemlerimize… Maç sonunda çalınan düdüklerin %90’ında doğru kararlar veriliyor. Bu bir ekip oyunu. Hep beraber elimizi taşın altına koyunca iyi sonuçlar alıyoruz. Ligde kıran kırana devam eden coşku kupada da devam edecek. Her insana başarılar arzuluyorum. Kupada oynanacak tüm müsabakalar TRT Spor’dan naklen yayınlanacak” dedi.

TBF Adam Ligleri Direktörü Emsalsiz Önver ise yapmış olduğu konuşmada, “Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde ilk dönem müsabakalarını ilk 8 sırada tamamlayan; Fenerbahçe Beko, Türk Telekom, Pınar Karşıyaka, Anadolu Efes, Frutti Extra Bursaspor, Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka ve Galatasaray Nef, 14-15 Şubat tarihlerinde tek maç üstünden, kura çekimiyle ev sahipleri belirlenen müsabakaları oynayacak. Bu karşılaşmaların arkasından ise Konya’nın ev sahipliğinde 17-19 Şubat tarihlerinde dörtlü final organizasyonu gerçekleştirilecek. Bitci Türkiye Kupası organizasyonu sporun başkenti seçilen Konya’da düzenlenecek ve şehre renk katacak. Bu karşılaşmaların oldukça keyifli geçeceğine inanıyorum. Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde ilk dönem müsabakaları sonucunda ilk 8 sırayı alarak aramızda bulunan ve Bitci Türkiye Kupası’nda savaşım etmeye hak kazanmış tüm takımlarımıza başarılar arzuluyorum” şeklinde konuştu.

Meydana gelen kura çekimi sonucunda oluşan eşleşmeler şu şekilde:

Çeyrek Final Eşleşmeleri

Frutti Extra Bursaspor – Fenerbahçe Beko

Galatasaray Nef – Türk Telekom

Pınar Karşıyaka – Darüşşafaka

Bahçeşehir Koleji – Anadolu Efes

Dörtlü Final Eşleşmeleri

(Frutti Extra Bursaspor – Fenerbahçe Beko) Galibi (Bahçeşehir Koleji – Anadolu Efes)

(Galatasaray Nef – Türk Telekom) Galibi (Pınar Karşıyaka – Darüşşafaka)

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.