Ali Erbaş: Müslümanların kutsallarını hedef alan saldırılar farklı şekillerde devam ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığı İl Müftülüğü 42. İstişare Toplantısı Antalya’da başladı. Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı (ATGV) Antalya Eğitim ve Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıya Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve 81 ilin müftüsü katıldı. İstanbul Müftüsü Safi Arpagus’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantı, Antalya Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya’nın selamlama konuşması ile devam etti.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Ali Erbaş, “Son dönemde İsveç, Danimarka ve Hollanda’da yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırılara ve barbarca davranışlara tanık oluyoruz.” Müslümanların kutsallarına, değerlerine ve inançlarına yönelik ırkçı saldırıların farklı şekillerde her geçen gün arttığına dikkati çeken Erbaş, “Daha da önemlisi bu ülkelerin yöneticileri, Müslümanların özgürlüğü bahanesiyle bu utanç verici saldırılara destek vermeye çalışıyor. ifadesiyle insan haklarına ve evrensel değerlere saygıdan bahseden Batı’nın İslam ve Müslümanlar söz konusu olduğunda nasıl çifte standart uyguladığını ve ikiyüzlülük gösterdiğini açıkça ortaya koymaktadır.Avrupa’nın merkezinden haykırılan ve ilan edilen sözleri Aliya İzzetbegoviç şöyle diyor: “Batı hiçbir zaman uygarlaşmamıştır. Bugünün refahı, sömürgeciliğin, döktüğü kana, döktüğü gözyaşına ve verdiği acıya dayanmaktadır.” Bu sözü her fırsatta dünyaya yüksek sesle haykırmalıyız. Bu olaylar, İslam düşmanlığından başka bir şey değildir. inancımıza, kültürümüze ve medeniyetimize kin besleyenlerin provokasyonlarına, tuzaklarına ve saldırılarına devam edeceklerini belirterek, “Düşmanca tavırlara, sistemli provokasyonlara ve ırkçı saldırılara karşı sağduyu ve öngörüyle hak ve değerlerimizi son nefesimize kadar savunmaya devam edeceğiz. Bunda da kararlıyız.”

DÜNYAYA KURAN’I ÖĞRENMEYE ÇAĞRI
Erbaş, İslam’a ve Kuran’a yönelik saldırıların siyasi, siyasi, ekonomik, pragmatik ve sosyo-kültürel arka planları olduğunu belirterek, “Ancak asıl dikkate alınması gereken nokta, bu menfur saldırılara sessiz kalan Batı toplumlarının İslam konusundaki öğrenilmiş cehaletleridir. Dünyanın neresinde olursak olalım, adalet ve merhamet dini olan İslam’a karşı oluşturulan önyargıları ortadan kaldırmalıyız çünkü İslam, sadece Müslümanların değil, tüm insanlığın refah ve güvenliği için gönderilmiş bir dindir. Güzellik, adalet ve merhamet yolları.Bu vesileyle tüm dünyaya bir çağrı yapmak istiyorum: İnsan bilmediğinin düşmanıdır.Gelin Kuran’ı öğrenin.Onun bir hidayet rehberi olduğunu göreceksiniz. bütün insanlığa gönderilmiş hayat, yol gösterici, adalet, ahlak ve barış kitabıdır. o ona düşmandır. hayır dost olursunuz. gelin hz muhammed’in hayatını araştırın öğrenin. anlarsınız c ki, senin ruhun âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Bileceksiniz, son derece ahlaklı bir şekilde gönderildiğini bilecek ve onu çok seveceksiniz. İslam’ı tanımaya ve anlamaya çalışalım. Zulme, sömürüye, haksızlığa, adaletsizliğe karşı çıkmak, iyilik yapmak, barışçıl yaşam, barış, esenlik, hakim birlik, beraberlik, kardeşlik için yeryüzüne gönderilmiş en büyük nimet olan denge dini olduğunu göreceksiniz. , adalet ve sevgi. İslam’a düşman olmamak; Dost olacaksın, seveceksin” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.